Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja w lubelskim zatrzymała seryjnego podpalacza

0
Podziel się

Mężczyzna był zafascynowany działaniami Straży Pożarnej.

Policja w lubelskim zatrzymała seryjnego podpalacza
(filo/iStockphoto)
bEiJRFhh

26-letni mieszkaniec wsi Sadurki (Lubelskie) podejrzany o spowodowanie w ciągu siedmiu miesięcy 12 pożarów w tej wsi, został zatrzymany i aresztowany. Straty wywołane pożarami szacowane są na 150 tys. zł.

_ - Mężczyzna przyznał, że podpalał, bo był zafascynowany działaniami Straży Pożarnej, choć sam nie był nigdy jej ochotnikiem _ - poinformował w sobotę Marcin Koper z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Od kwietnia do końca października we wsi Sadurki doszło do 12 pożarów spowodowanych podpaleniami - paliły się stodoły, obory, budynki gospodarcze i pustostany. Właściciele spalonych nieruchomości oszacowali poniesione straty na łączną kwotę ponad 150 tys. zł.

bEiJRFhj

Puławscy policjanci zajmujący się sprawą podpaleń przesłuchali kilkadziesiąt osób, organizowali spotkania z mieszkańcami wsi. Mieszkańcy Sadurek zorganizowali patrole obywatelskie.

26-latek od początku starał się, by podejrzenia nie padły na jego osobę. _ Aktywnie uczestniczył w patrolach społecznych w poszukiwaniu podpalacza _ - zaznaczył Koper.

Mężczyzna został zatrzymany w środę, niedługo po tym, jak podpalił kolejną oborę we wsi Sadurki. _ Policjantom przyznał, że pierwszy raz podpalił pięć lat temu stodołę w miejscowości Ożarów _ - dodał Koper. Policjanci ustalili, że 26-latek podpalał również nieruchomości należące do jego rodziny.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na okres trzech miesięcy. Koper powiedział, że w sobotę mężczyzna został odwieziony do zakładu karnego. Za podpalenia grozi mu kara do 8 lat więzienia.

bEiJRFhp
Czytaj więcej o służbach mundurowych w Money.pl
Tylko oni będą pracować do pięćdziesiątki Służby mundurowe pomysły ministerstwa uważają za niedorzeczne i żądają zmian.
Ich podwyżki zależą od pogody. Tak chce rząd Policjanci i żołnierze dostaną na pewno. A strażacy? Jeśli nie będzie w tym roku powodzi.
bEiJRFhK
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)