Notowania

argentyna
26.10.2013 09:10

Policja w Argentynie aresztowała poszukiwanego handlarza narkotyków

Ujęcia dokonano w czasie operacji antynarkotykowej w centrum kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStockphoto)

Argentyńska policja w czasie operacji antynarkotykowej w centrum kraju aresztowała Claudio Andradę, jednego z najbardziej poszukiwanych miejscowych handlarzy narkotyków - poinformował szef resortu ds. bezpieczeństwa w Buenos Aires, Sergio Berni.

Oprócz Andrady zatrzymano pięć innych osób. Akcja pozwoliła policji przejąć 587 kilogramów kokainy o czarnorynkowej wartości od 3 do 5 mln dolarów. Narkotyk miał trafić na ulice argentyńskiej stolicy.

Andrada, noszący pseudonim _ Kogut _, był już aresztowany w latach 90. XX wieku. Sąd nie znalazł jednak wystarczających dowodów, aby skazać go za handel narkotykami. Dlatego też wtedy wypuszczono go na wolność.

Władze Argentyny podały, że dom Andrady we Frias (w prowincji Santiago del Estero) był punktem tranzytowym dla kokainy przybywającej do kraju od północy.

Jak wynika z danych ONZ, Argentyna po Brazylii jest drugim co do wielkości w Ameryce Łacińskiej rynkiem narkotykowym. To także główny szlak przerzutu narkotyków do Europy i znaczący punkt załadunku zorganizowanych transportów kokainy.

Większość kokainy trafia do Argentyny z Boliwii, Peru i Kolumbii. Jak podaje AFP, w ostatnich miesiącach w prowincji Santa Fe i regionie Rosario doszło do porachunków między rywalizującymi ze sobą bossami narkotykowymi.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/m285630.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przestepcy;wola;tyton;od;narkotykow,253,0,1402877.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Przestępcy od narkotyków wolą... Małopolska znajduje się na głównym szlaku przemytu tytoniu. Również w okolicach Krakowa zlikwidowano ostatnio dwie nielegalne fabryki papierosów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/m79116.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przemyt;narkotykow;gigantyczny;transport;w;australii,23,0,1399575.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Znaleźli narkotyki warte niemal 200 milionów Australijska policja przejęła transport około 200 kg metamfetaminy o wartości około 188 mln dolarów - poinformowały miejscowe media.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/m92030.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;argentyny;wraca;do;zdrowia;po;operacji,201,0,1398473.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezydent wraca do zdrowia po operacji Kirchner przeszła we wtorek operację wycięcia krwiaka mózgu. Uraz był następstwem uderzenia w głowę sprzed kilku tygodni.
Tagi: argentyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz