Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja uwolniła porwanego nastolatka. 10 dni w niewoli

0
Podziel się:

Policja uwolniła uprowadzonego kilka dni temu 19-latka. Zatrzymano czterech mężczyzn zamieszanych w uprowadzenie.

Policja uwolniła porwanego nastolatka. 10 dni w niewoli
(PAP/Policja)
bEUcSRBx

Policja uwolniła uprowadzonego kilka dni temu 19-latka. Zatrzymano czterech mężczyzn zamieszanych w uprowadzenie - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Operacja odbicia zakładnika została przeprowadzona niedaleko Szamotuł. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu policjantów. Chłopak, uczeń jednej z poznańskich szkół średnich, zaginął w drodze do szkoły 11 maja. Krótko potem napłynęło żądanie okupu za jego uwolnienie.

Policja ustaliła, że za porwaniem stoi grupa kierowana przez Michała K. W jej skład wchodzili też Hubert N., Patryk K. i Jacek N. Wszyscy zamieszani w tę sprawę mężczyźni to mieszkańcy kilku miejscowości leżących w okolicach Dusznik w powiecie szamotulskim.

bEUcSRBz

Jak powiedział Borowiak, na jednej z przeszukiwanych posesji policjanci natrafili na ukryte wejście. Okazało się potem, że prowadziło ono do specjalnego bunkra usytuowanego pod jednym z budynków. _ - W bunkrze znajdowało się kilka pomieszczeń. W ostatnim policjanci znaleźli 19-latka. Chłopak przetrzymywany był w specjalnej celi z okratowanym wejściem. W tym samym czasie trwały zatrzymania podejrzanych _ - relacjonował Borowiak.

Zobacz zdjęcia z celi, gdzie był przetrzymywany porwany nastolatek

  • fot: PAP/Policja
  • fot: PAP/Policja
  • fot: PAP/Policja
  • [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/operacja-odbicia-porwanego-nastolatka-g419230.html) Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, która wszczęła śledztwo. Za uprowadzenie dla okupu podejrzewanym mężczyznom może grozić kara nawet 25 lat więzienia.
Czytaj więcej o sprawach policji
CBA kontroluje policję. Wkroczyli do Komendy Jak informuje rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, _ prowadzimy kontrolę prawidłowości zamówień programów komputerowych _.
Tu oferują Polakom tysiące nowych etatów Szef policji przedstawia posłom m.in. informację dotyczącą wakatów w tej formacji.
Nowa kara. Policjanci zaczną nas ważyć Rząd ma sposób na przeładowane samochody osobowe. Mundurowi mają sprawdzać, ile ważymy.
bEUcSRCa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)