Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja ustaliła sprawców zakłócenia wykładu prof. Baumana

0
Podziel się:

Zarzuty popełnienia wykroczenia zostały postawione kolejnym czterem osobom.

Policja ustaliła sprawców zakłócenia wykładu prof. Baumana
(PAP/Maciej Kulczyński)

Zarzuty popełnienia wykroczenia zostały postawione kolejnym czterem osobom, które w minioną sobotę na Uniwersytecie Wrocławskim zakłócały porządek podczas otwartego wykładu socjologa, filozofa i eseisty prof. Zygmunta Baumana.

Jak poinformował rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, o ewentualnej karze zdecyduje sąd, do którego skierowano wnioski o ukaranie. _ - W sumie zidentyfikowaliśmy już 23 osoby, którym grozi kara grzywny za popełnienie wykroczenia _ - dodał Petrykowski.

Wizyta Baumana w stolicy Dolnego Śląska związana była z obchodami 150. rocznicy powstania niemieckiej socjaldemokracji, której założycielem był wrocławianin Ferdynand Lassalle. Rozpoczęcie wykładu filozofa zakłóciła grupa kilkudziesięciu narodowców, którzy po przywitaniu Baumana przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza zaczęli buczeć, gwizdać i krzyczeć: _ Precz z komuną _, _ Dutkiewicz, kogo zapraszasz _, _ Raz sierpem, raz młotem czerwona hołotę _. Po kwadransie policja, na prośbę organizatorów, wykładu usunęła narodowców.

Po zdarzeniu zatrzymanych zostało 11 osób. Kolejne ustalenia policji pozwoliły zidentyfikować kolejnych 12 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Nieudany bieg we Wrocławiu. Są konsekwencje Dymisje urzędników i przeprosiny - to decyzje po nieudanym pierwszym nocnym półmaratonie Wrocław.
Dutkiewicz wzywa komendanta policji na rozmowę Prezydent Wrocławia spotka się z komendantem miejskim policji, aby omówić działania funkcjonariuszy w kwestii poprawy bezpieczeństwa w stolicy Dolnego Śląska.
Wydali 801 milionów złotych. Na inwestycje - _ Kwotą wydatków na drogi przebiliśmy nawet Mazowsze _- pochwalił się marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)