Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
10.12.2012 15:45

Policja ukradła diamenty warte milion euro

Nadal nie udało się ustalić miejsca, w którym złodzieje ukryli 20 skradzionych Afrykańczykowi diamentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(filo/iStockphoto)

Dwóch portugalskich policjantów zostało aresztowanych za napad na biznesmena z Angoli, jego uprowadzenie oraz kradzież diamentów. Łączna wartość skradzionych kamieni szlachetnych szacowana jest na 1 mln euro.

Jak poinformował rzecznik komendy głównej policji w Lizbonie, mimo intensywnego śledztwa nadal nie udało się ustalić miejsca, w którym złodzieje ukryli 20 skradzionych Afrykańczykowi diamentów.

Angolski biznesmen, który przybył do portugalskiej stolicy z zamiarem sprzedaży klejnotów, przechowywał je w sejfie swojego apartamentu w hotelu Corinthia. Inspektorzy ustalili, że Afrykańczyk poszukiwał nabywców na kamienie poprzez zaprzyjaźnionego przedsiębiorcę.

Chciał je koniecznie sprzedać, do tego stopnia, że pośrednikowi wydał dyspozycję kontaktowania się również z portugalskim światem przestępczym, w którym spodziewał się znaleźć chętnych na diamenty.

Pierwszymi zainteresowanymi kamieniami okazali się jednak dwaj stołeczni policjanci, udający pracowników Caixa Geral de Depositos, największego państwowego banku Portugalii. W drodze do jego siedziby, gdzie rzekomo miało dojść do finalizacji transakcji, zaatakowali Angolczyka i uprowadzili go wraz z diamentami.

_ W efekcie błyskawicznie podjętych przez naszych śledczych działań udało się ustalić miejsce pobytu porwanego i uwolnić go. Niestety, poszukiwania cennych kamieni nie przyniosły dotychczas pożądanych rezultatów _ - dodał przedstawiciel policji.

Personalia porywaczy zostały już potwierdzone przez angolskiego biznesmena. Afrykańczyk podczas okazania wskazał na obu policjantów.

Czytaj więcej w Money.pl
11 milionów dolarów w złocie. Tyle ukradli z rybackiej łodzi Około 70 sztabek złota zrabowali w piątek przebrani w policyjne mundury złodzieje z łodzi rybackiej u wybrzeży Curacao.
Policjanci pracowali dla chińskiej mafii Dwóch zatrzymanych oficerów przyznało się do winy i zgodziło na współpracę ze śledczymi.
12 skradzionych ciał wróciło do Niemiec Ciała wraz z trumnami skradziono wraz z przewożącym je samochodem z Hoppegarten pod Berlinem.
Tagi: prawo, policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz