Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atak
27.04.2013 08:09

Policja udaremniła napad partyzantów na transport pieniędzy

Pieniądze miały zostać przewiezione wczoraj wieczorem (czasu lokalnego) śmigłowcem z Bogoty do miasta Santander de Quilichao na południu kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

*Policja aresztowała wczoraj 17 domniemanych partyzantów Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC), którzy planowali napad na śmigłowiec z dwoma miliardami pesos (ok. 840 tys. euro) na pokładzie. *

Pieniądze miały zostać przewiezione wczoraj wieczorem (czasu lokalnego) śmigłowcem z Bogoty do miasta Santander de Quilichao na południu kraju.

Jak poinformował dziennik _ El Tiempo _ w wydaniu internetowym, powołując się na policję, domniemanych rebeliantów zatrzymano w piątek rano. Mieli przy sobie mundury wojskowe i broń. Część z nich przebywała w mieszkaniu w pobliżu boiska piłkarskiego, na którym miał lądować śmigłowiec.

Przebrani za żołnierzy napastnicy mieli przejąć śmigłowiec i jego ładunek. FARC jest ugrupowaniem partyzanckim utworzonym w 1964, pierwotnie jako zbrojne skrzydło Kolumbijskiej Partii Komunistycznej. Ocenia się, że obecnie liczy ok. 9 tys. członków.

Przez wiele krajów FARC uważane jest za organizację terrorystyczną. Utrzymuje się m.in. z porwań dla okupu i handlu narkotykami.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska firma handluje z kolumbijską armią Firma zatrudnia prawie 2,1 tys. pracowników. W Mielcu rocznie produkowanych jest m.in. 20 helikopterów Black Hawk S-70i.
Turyści spędzili 4 miesiące wśród partyzantów - Cieszymy się, że obaj mężczyźni są już wolni - powiedział przedstawiciel kolumbijskiej delegacji Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.
Dwa okręty podwodne szukają tam narkotyków Dwa okręty podwodne zbudowane w Niemczech na zamówienie Portugalii patrolują Atlantyk w rejonie wybrzeży Portugalii, którędy prowadzą trasy przerzutu narkotyków z Ameryki Południowej - podał w piątek lizboński "Diario de Noticias".
Tagi: atak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz