Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja: To był udany rok walki z przestępczością

0
Podziel się:

W 2008 roku ilość przestępstw spadła o około 10 procent.

Policja: To był udany rok walki z przestępczością
(PAP/EPA)

To był udany rok walki z przestępczością - oceniają policjanci. W 2008 roku w Polsce spadła ilość przestępstw zarówno pospolitych, jak kryminalnych i gospodarczych.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że tylko w okresie od stycznia do września policja zarejestrowała prawie o 8 procent mniej przestępstw.

Komendant Główny Andrzej Matejuk podkreśla, że znacznie udało się ograniczyć ilość przestępstw najbardziej uciążliwych dla przeciętnego obywatela takie jak włamania, czy kradzieże samochodów. Matejuk wskazuje, że jest to kolejny rok, kiedy przestępczość spada o około 10 procent i rośnie skuteczność policji. Komendant zapewnił, że będzie się starał utrzymać te tendencje w przyszłym roku.

Policjanci cieszą się, że mają więcej sukcesów w walce z przestępczością zorganizowaną i najbardziej groźnymi przypadkami jak porwania i zabójstwa.

Kierownictwo policji wskazuje, że obecnie jest najmniej wakatów od kilku lat. Powodem jest wzrost wynagrodzeń dla policjantów, przede wszystkim dla rozpoczynających pracę w policji.

ZOBACZ TAKŻE:

Mijający rok nie obył się bez sytuacji konfliktowych. Po zapowiedziach szefa MSWiA o planach systemu emerytalnego służb mundurowych, policyjni związkowcy zapowiedzieli stanowczy protest. Związki otrzymały zapewnienie konsultacji ewentualnych zmian prawnych.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)