Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kradzież
10.03.2009 13:00

Policja rozbiła rumuńską szajkę okradającą konta

Dwaj Rumunii zostali zatrzymani, gdy wypłacili pieniądze z bankomatów w Krakowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Kolejna rumuńska szajka okradająca konta została rozbita przez krakowską policję. Dwaj obywatele Rumunii zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy wypłacili pieniądze z bankomatów przy Rynku Głównym.

Przy zatrzymanych policjanci znaleźli 21 kart podrobionych bankomatowych, a kolejne 89 podróbek znaleziono w pokoju hotelowym, który wynajęli na czas pobytu w Krakowie.

Funkcjonariusze znaleźli też 20 tysięcy złotych, wypłaconych przy pomocy fałszywych kart. Zatrzymani mają 18 i 28 lat. Za posługiwanie się podrobionymi kartami płatniczymi grozi im 10 lat więzienia, decyzja sądu na 3 miesiące trafili do aresztu. Ich pojawienie się i zatrzymanie w Krakowie, to kolejny dowód na istnienie zorganizowanych grup przestępczych, okradających konta przy pomocy sfałszowanych kart.

Oszuści instalują na bankomatach kamery i skanery, dzięki którym zdobywają dane z pasków magnetycznych. W ciągu kilku minionych tygodni krakowska policja zatrzymała 6 oszustów i znalazła przy nich setki podrobionych kart, skanery i nakładki na bankomaty.

Ciągle aktualny jest też policyjny apel o ostrożność przy wypłatach z bankomatów, choć sami policjanci przyznają, że coraz więcej osób dokładnie ogląda bankomaty, zanim z nich skorzysta.

ZOBACZ TAKŻE:

Raport Money.pl
*W 2007 r. z kart skradziono nam 14 mln złotych * Każdego roku miliony tracą banki, wystawcy kart oraz zwykli użytkownicy. zobacz raport Money.pl
Tagi: kradzież, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz