Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bierezowski
24.03.2013 08:14

Policja przeszukuje dom Bieriezowskiego

Eksperci sprawdzają, czy są ślady przestępstwa. Rosyjski miliarder skonfliktowany z Putinem, został znaleziony martwy w swojej rezydencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Eksperci policji brytyjskiej ds. materiałów chemicznych, biologicznych i radioaktywnych rozpoczęli dziś nad ranem przeszukanie domu zmarłego wczoraj rosyjskiego miliardera Borysa Bierezowskiego. Celem jest wyjaśnienie okoliczności śmierci biznesmena. *

Skonfliktowany z prezydentem Rosji Władimirem Putinem Bieriezowski został w sobotę znaleziony w sobotę martwy w domu w Ascot, ok. 60 km na południowy zachód od Londynu. Policja poinformowała, że traktuje zgon jako niewyjaśniony. Rejon rezydencji Bieriezowskiego wraz z okolicznymi ulicami został zablokowany.

Rzecznik policji Doliny Tamizy oświadczył, że ciało Bieriezowskiego pozostaje nadal w jego rezydencji a przeszukanie ma charakter _ środka ostrożności _ i umożliwi _ przeprowadzenie śledztwa w celu ustalenia przyczyny zgonu _. Dodał, że okoliczna ludność nie jest zagrożona i przeprosił za wszelkie utrudnienia.

Według adwokata Bieriezowskiego Aleksandra Dobrowińskiego, Bieriezowski popełnił samobójstwo. Jednak jeden z przyjaciół rodziny biznesmena zdementował tę informację.

AFP informowała powołując się na dziennikarza magazynu _ Forbes _ Ilię Żeguliewa, że Bieriezowski, mówił mu dzień przed śmiercią, iż _ jego życie nie ma już sensu _ oraz, że _ nie wie co powinien teraz robić _. Miał też mówić, że za wszelką cenę chce powrócić do Rosji.

Biznesmen uszedł z życiem z kilku zamachów, w rezultacie jednego z nich zginął jego szofer.

Czytaj więcej w Money.pl
Borys Bieriezowski nie żyje Potwierdzają się doniesienia o śmierci rosyjskiego oligarchy. Niektóre z nich wskazują na samobójstwo.
Usłyszał zarzut zabójstwa 76-letniej kobiety Zarzut zabójstwa 76-letniej kobiety postawiła dzisiaj prokuratura w Wieliczce 19-letniemu Damianowi P.
Wiemy, co się stanie z Hugo Chavezem Aby zwłoki zostały prawidłowo zabalsamowane musiałyby być wysłane do Rosji na okres 7-8 miesięcy.
Tagi: bierezowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz