Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja przejęła narkotyki warte 400 tys. zł

0
Podziel się:

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali w okolicach Iławy plantację konopi indyjskich - poinformowała dzisiaj warmińsko-mazurska policja.

Policja przejęła narkotyki warte 400 tys. zł

_ Plantacja funkcjonowała od kilkunastu miesięcy. Z zabezpieczonych tam przez CBŚ około 160 krzewów konopi można byłoby wytworzyć 13 tys. działek dilerskich marihuany _ - powiedział Daniel Bruski z warmińsko-mazurskiej policji.

Jak dodał, plantacja była ukryta w piwnicy jednego z budynków w powiecie iławskim. Policja znalazła tam także ok. 1 kg konopnego suszu oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy tych roślin - zestawy lamp, instalacje wentylacyjne i nawadniające.

Zatrzymano czterech podejrzanych, w tym 50-latka odpowiedzialnego za nielegalną hodowlę roślin, jego pomocników i osobę, która odbierała i wprowadzała do obrotu środki odurzające. Trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych, wobec jednego sąd zastosował dozór policyjny. Grozi im od trzech do ośmiu lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Iławie.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec z więzieniem za "skręta"? Debatę na temat przyszłości polskiej polityki narkotykowej zorganizowali wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka i Polska Sieć Polityki Narkotykowej (PSPN).
Policjanci zlikwidowali plantacje konopi W sprawie zatrzymano siedem osób; przechwycono narkotyki warte 500 tys. zł.
Przemycały kilogramy kokainy pod perukami MSW ocenia, że ta nowa metoda przemytu jest "bardzo zaawansowana i trudna do wykrycia". Przemytniczki przyleciały z Brazylii.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)