Notowania

wiadomości
13.02.2010 14:37

Policja przechwyciła 500 tys. ton "podróbek" z Chin

Ogromne ilości ubrań, futer, butów, okularów znaleziono w ośmiu magazynach w Rzymie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rustythedog/iStockphoto)

*Aż 500 tys. ton ubrań i akcesoriów, sprowadzonych nielegalnie z Chin, skonfiskowała w sobotę na peryferiach Rzymu włoska policja. To jeden z największych jej sukcesów w walce z plagą _ podróbek _ i podziemnego handlu. *

Ogromne ilości ubrań, futer, butów, okularów słonecznych i innych akcesoriów, a także zabawek znaleziono w ośmiu magazynach w dzielnicy Prenestino. Wszystko przygotowane było do następnego etapu przestępczego procederu - umieszczenia fałszywych włoskich etykietek, między innymi znanych firm.

Obroty firmy, sprowadzającej nielegalnie te artykuły szacuje się na miliony euro. Dwóm jej właścicielom - Chińczykom postawiono zarzut przemytu.

Podkreśla się, że na trop przestępstwa policjanci wpadli zupełnie przypadkowo. Wszystko rozpoczęło się od rutynowej kontroli chińskich imigrantów, starających się o prawo pobytu. I właśnie to zaprowadziło policjantów i urzędników imigracyjnych do gigantycznego, pilnie strzeżonego i otoczonego drutem kolczastym chińskiego _ miasteczka handlowego _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Przemyt opłacalny jak nigdy dotąd ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przemyt;oplacalny;jak;nigdy;dotad,24,0,315928.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz