Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porwanie
05.07.2012 18:16

Policja poszukuje noworodka porwanego w Czechach

Porywacze mogą poruszać się volkswagenem tiguanem, prawdopodobnie na białoruskich numerach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Polska policja poszukuje noworodka uprowadzonego w Czechach - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Sokołowski. Porywacze, mężczyzna i kobieta, mogą poruszać się volkswagenem tiguanem, prawdopodobnie na białoruskich numerach.

Jak powiedział Sokołowski, o porwaniu powiadomiono wszystkie jednostki policji w całym kraju. Informację przekazano też do Straży Granicznej. Polacy włączyli się poszukiwania dziecka na prośbę Czechów.

Niespełna trzytygodniowa dziewczynka Michala Janova została porwana z wózka w środę po południu w miejscowości Trmice w kraju uściańskim w Czechach (blisko granicy z Niemcami). Jak dotąd nie ustalono sprawców. Policjanci wiedzą, że były to przynajmniej dwie osoby - mężczyzna i kobieta. Mężczyzna ma ok. 180-190 cm wzrostu, brązowe włosy do ramion, był ubrany w niebieskie spodnie do łydek.

Poszukiwane osoby poruszają się czarnym volkswagenem tiguanem. Policja informuje, że auto może mieć białoruskie tablice rejestracyjne i poruszać się po terenie Polski - prawdopodobnie zmierza w kierunku granicy z Białorusią.

Zaginiona dziewczynka ma ok. 50 cm wzrostu, waży 3,3 kg. W dniu zaginięcia była ubrana w szary t-shirt w niebieskie paski, szare spodenki oraz różowe buciki.

Zdjęcia dziecka i samochodu, którym prawdopodobnie poruszają się porywacze, są dostępne na stronie www.policja.pl.

_ - Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu dziecka lub samochodu, którym poruszają się porywacze, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji _ - zaapelował Sokołowski.

Tagi: porwanie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz