Notowania

policja
07.06.2010 07:49

Policja podsumowała długi weekend na drogach

Było lepiej niż rok temu. Ale nadal plagą są pijani kierowcy. Zatrzymano ich ponad 2,5 tys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rdkg/CC/Flickr)

Podczas czerwcowego długiego weekendu na polskich drogach w 527 wypadkach zginęły 43 osoby, a 671 zostało rannych. Od środy policja zatrzymała 2521 nietrzeźwych kierowców.

Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku, w ciągu pięciu dni, w 612 wypadkach, zginęło 65 osób, a 801 zostało rannych. Policja zatrzymała wówczas 2683 nietrzeźwych kierowców.

Od 2 do 5 czerwca bezpieczeństwa na drogach strzegło w sumie około 10 tys. policjantów. Więcej patroli było na drogach wyjazdowych z miast. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole prędkości, z jaką jeździli kierowcy oraz ich trzeźwości. Sprawdzali też, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

_ - Tegoroczny długi weekend był bezpieczniejszy niż ten rok wcześniej i to może cieszyć. Policjanci robili wszystko, co było możliwe, aby na drogach było jak najbezpieczniej _ - powiedział Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. Podkreślił jednak, że najczęstszymi przyczynami wypadków jest brawura i bezmyślność kierowców.

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) jest przestępstwem, za które grozi nawet 2 lata więzienia. Mimo to w ostatni wydłużony weekend majowy, policjanci zatrzymali aż 2 tys. nietrzeźwych kierowców.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Policja** oszczędziła na samym transporcie 77 mln złotych ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;oszczedzila;na;samym;transporcie;77;mln;zlotych,196,0,627396.html )
* [ **Policja** odkryła podziemną plantację konopii ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;odkryla;podzeimna;plantacje;konopii,37,0,625701.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz