Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja podsumowała długi weekend na drogach

0
Podziel się

Było lepiej niż rok temu. Ale nadal plagą są pijani kierowcy. Zatrzymano ich ponad 2,5 tys.

Policja podsumowała długi weekend na drogach
(rdkg/CC/Flickr)
bEpVwABN

Podczas czerwcowego długiego weekendu na polskich drogach w 527 wypadkach zginęły 43 osoby, a 671 zostało rannych. Od środy policja zatrzymała 2521 nietrzeźwych kierowców.

Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku, w ciągu pięciu dni, w 612 wypadkach, zginęło 65 osób, a 801 zostało rannych. Policja zatrzymała wówczas 2683 nietrzeźwych kierowców.

Od 2 do 5 czerwca bezpieczeństwa na drogach strzegło w sumie około 10 tys. policjantów. Więcej patroli było na drogach wyjazdowych z miast. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole prędkości, z jaką jeździli kierowcy oraz ich trzeźwości. Sprawdzali też, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

bEpVwABP

_ - Tegoroczny długi weekend był bezpieczniejszy niż ten rok wcześniej i to może cieszyć. Policjanci robili wszystko, co było możliwe, aby na drogach było jak najbezpieczniej _ - powiedział Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. Podkreślił jednak, że najczęstszymi przyczynami wypadków jest brawura i bezmyślność kierowców.

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) jest przestępstwem, za które grozi nawet 2 lata więzienia. Mimo to w ostatni wydłużony weekend majowy, policjanci zatrzymali aż 2 tys. nietrzeźwych kierowców.

bEpVwACq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)