Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja odzyskała łup o wartości 200 tyś. zł

0
Podziel się:

Zaledwie trzy dni złodziej z Sosnowca cieszył się kilkudziesięcioma zabytkowymi kolekcjonerskimi monetami i biżuterią, skradzionymi z jednego z domów w tym mieście. Policji udało się odzyskać cały łup.

Policja odzyskała łup o wartości 200 tyś. zł
(NBP mat.pras.)
bEEMQqwR

Jak podała śląska policja, do włamania doszło w nocy z 7 na 8 września. Wykorzystując nieobecność właścicieli, sprawca splądrował dom jednorodzinny wraz z budynkiem biurowym. Skradł złotą biżuterię, 75 zabytkowych kolekcjonerskich monet wraz z certyfikatami i gotwkę.

Jak mówią policjanci, złodziej dobrze wiedział, gdzie właściciele przechowują cenne przedmioty - okazało się, że sprawca jest wieloletnim bliskim znajomym wnuczki okradzionej rodziny. Dokładnie przygotował cały plan dotyczący przedsięwzięcia. Po włamaniu spalił na wysypisku śmieci wszystkie rzeczy w jakie był ubrany owej nocy. Łup ukrył w wynajętym do tego celu garażu na terenie Katowic.

Sprawca wpadł, bo ustalający potencjalnego włamywacza policjanci przyłapali go na kłamstwie. Wtedy bliżej mu się przyjrzeli się 23-latkowi. Dalsze śledztwo doprowadziło policjantw do kryjwki sprawcy. W całości odzyskali oni skradzione mienie. Zatrzymanemu 23-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

bEEMQqwT
Czytaj więcej w Money.pl
Policjanci odkryli dziuplę a w niej bentleya Policjanci ustalili, że wszystkie pojazdy zostały skradzione w lipcu i sierpniu tego roku na terytorium Niemiec. Samochody mają znaczną wartość. Policja szacuje, że wartość bentleya wynosi ok. 650 tys. zł.
O włos od katastrofy. Ukradli śruby z szyn Do kradzieży metalowych wkrętów mocujących szyny do podkładów kolejowych doszło na 800-metrowym odcinku torowiska na szlaku między Gorzkowicami a Rozprzą (Łódzkie).
Skrzypce za 2 mln USD odnalezione po 3 latach Skrzypce z 1696 roku wraz ze smyczkami odnaleziono w dobrym stanie. 35-letnia Min-Jin Kym powiedziała, że nie posiada się z radości po odnalezieniu stradivariusa.
bEEMQqxu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)