Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja odnalazła skradzionego Stradivariusa

0
Podziel się:

Policja z amerykańskiego stanu Wisconsin odnalazła w walizce na strychu jednego z domów w Milwaukee niezwykle cenne skrzypce wykonane przez Antonio Stradivariego.

Policja odnalazła skradzionego Stradivariusa
(Jeff Coonigs/CC/Flickr)

Policja z amerykańskiego stanu Wisconsin odnalazła w walizce na strychu jednego z domów w Milwaukee niezwykle cenne skrzypce wykonane przez Antonio Stradivariego - podało BBC. 300-letni instrument wart około 3 miliony dolarów skradziono pod koniec stycznia.

W związku z kradzieżą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 41 i 36 lat oraz 32-letnią kobietę. Skrzypce, zwane Stradivariusem Lipińskiego, są w dobrym stanie.

Instrument skradziono 27 stycznia na parkingu w Milwaukee amerykańskiemu wirtuozowi Frankowi Almondowi. Złodziej obezwładnił muzyka elektrycznym paralizatorem, a następnie zabrał mu skrzypce i uciekł.

Do sprawców kradzieży policja dotarła ustalając, kto był właścicielem paralizatora. Kupił go 36-letni fryzjer Universal Knowledge Allah. Drugiego sprawcę - 41-letniego Salaha Jonesa - odnaleziono dzięki wskazówkom, które policja dostała od nieujawnionych z nazwiska osób. Jones w 1995 roku został skazany za kradzież wartej 25 tys. dolarów rzeźby z galerii sztuki w Milwaukee.

Almond, który skrzypce pożyczył od anonimowego właściciela, podziękował w oświadczeniu policji za jej _ wyjątkową pracę _. _ Nie mógłbym sobie wyobrazić lepszego zakończenia tego rozdziału w życiu skrzypiec i nie mogę się już doczekać, kiedy znów będę je trzymać w dłoniach _ - napisał.

Skrzypce, które padły łupem złodzieja w Milwaukee, wykonał w 1715 roku Antonio Stradivari, jeden z największych w historii mistrzów sztuki lutniczej. W XIX wieku należały m.in. do słynnego polskiego skrzypka Karola Lipińskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/m138587.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/skradziony;stradivarius;wart;2;5;mln;usd;odnaleziony,72,0,1355336.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Skrzypce za 2 mln USD odnalezione po 3 latach Skrzypce z 1696 roku wraz ze smyczkami odnaleziono w dobrym stanie. 35-letnia Min-Jin Kym powiedziała, że nie posiada się z radości po odnalezieniu stradivariusa.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/191/215231_mhp.jpg ) ] (http://platine.pl/cenny-stradivarius-ukradziony-na-0-1468687.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Cenny Stradivarius ukradziony na... parkingu Wartość instrumentu szacuje się na około 3 mln dolarów.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/212/222676_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/oferowal-sztabki-zlota-wypelnione-tanim-metalem,0,1472063.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oferował sztabki złota wypełnione opiłkami 21-latek z Małopolski chciał zastawić w lombardzie dwie sztabki złota. Okazało się, że są podrobione.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)