Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cb - radio
22.04.2008 20:37

Policja nie będzie karać za korzystanie z CB radio

Komenda Główna Policja uznała, że nie będzie karać kierowców za korzystanie z CB radia podczas jazdy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Jak podała _ Gazeta Prawna _ , policja uznała, że CB radio nie jest telefonem, dlatego kierowcy mogą używać tego urządzenia.

Do tej pory policjanci zatrzymujący kierowców powoływali się na przepisy zabraniające kierującym korzystania z telefonu. Prawnicy z Komendy Głównej Policji doszli do wniosku, że przepis ten nie dotyczy CB radia. Instrukcje w tej sprawie mają być wysłane do komend wojewódzkich.

Profesor Ryszard Stefański z Wyższej Szkoły Handlu i Prawa uważa za słuszne karanie kierowców za używanie CB radia podczas jazdy, gdyż rozprasza to uwagę kierowców. Jak dodał profesor, CB radio nie jest telefonem, jednak jego użycie wymaga trzymania mikrofonu, a więc pełni podobne funkcje jak telefon.

Komisarz Adam Jasiński z KGP wyjaśnia w _ Gazecie Prawnej _, że w wyjątkowych przypadkach może dojść do zatrzymania kierowcy używającego CB radia. Dotyczy to sytuacji, gdy kierowca będzie stanowił zagrożenie na drodze, gdyż skupi się na regulowaniu urządzenia, nie będzie trzymać kierownicy i patrzeć na drogę. Zdaniem Adama Jasińskiego, takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko.

Tagi: cb - radio, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz