Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Policja nauczy się lepiej strzelać

0
Podziel się:

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczyna się budowa najnowocześniejszej strzelnicy w Europie.

Policja nauczy się lepiej strzelać
(PAP/Materiały operacyjne policji)

*Dziennik _ Polska _ pisze, że w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczyna się budowa najnowocześniejszej strzelnicy w Europie. *

Gazeta zauważa jednak przy okazji, że obecnie baza strzelecka policji jest bardzo słaba. Tak też sądzi prawie 80 procent policjantów, przepytanych przez Komendę Główną. Funkcjonariusze nie mają gdzie ćwiczyć, a czasem brakuje im nawet amunicji. Niektórzy policjanci bywają na strzelnicy rzadziej niż raz na rok.

Oznacza to, że funkcjonariusze są słabo wyszkoleni pod względem strzeleckim. _ Jest kiepsko, a problemy dotyczą całej policji. Jesteśmy skazani na korzystanie ze strzelnic LOK-u, wojska czy kół myśliwskich. Niektórych komend powiatowych jednak nie stać na wynajmowanie prywatnych strzelnic _ - opowiada _ Polsce _ podinspektor Grzegorz Winnicki, instruktor strzelania z CSP w Legionowie.

Gazeta dodaje, że nawet ta podwarszawska szkoła policji, jedna z największych w Polsce, ma problemy. Kilkadziesiąt grup szkoleniowych nie jest w stanie szkolić się na jednym obiekcie, więc część kursantów dojeżdża 50 kilometrów na strzelnicę LOK w Płońsku.

wiadomości
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)