Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja kusi absolwentów krótszym kursem

0
Podziel się:

Oferta skierowana jest do osób studiujących na kierunkach związanych z prawem.

Policja kusi absolwentów krótszym kursem
(włodi/CC/flickr)

Absolwenci, którzy skończą studia związane z prawem, administracją, bezpieczeństwem narodowym czy wewnętrznym i w ciągu roku zdecydują się wstąpić do policji, przejdą krótsze szkolenia podstawowe - tuż po Nowym Roku szef policji podpisze porozumienia z pierwszymi uczelniami.

_ - Chcemy, by młodzi ludzie, którzy skończą kierunki związane z pracą policji, mogli łatwiej rozpocząć służbę. Ich szkolenie podstawowe będzie krótsze, ponieważ nie będzie obejmować części teorii, z którą zapoznają się już na uczelni. Będziemy skupiać się głównie na ich szkoleniu praktycznym _ - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Obecnie szkolenie podstawowe dla nowoprzyjętych funkcjonariuszy trwa sześć miesięcy i tydzień; ma zostać skrócone o 92 dwa dni, czyli prawie o połowę.

Z takiej możliwości będą mogli jednak skorzystać tylko absolwenci uczelni, które podpiszą porozumienie z komendantem głównym policji i na jego mocy wprowadzą do swojego programu nauczania zagadnienia ze szkolenia podstawowego dla policjantów, zatwierdzone przez Biuro Kadr i Szkolenia KGP.

Jest jeszcze jeden warunek - od ukończenia szkoły do wstąpienia do policji nie może upłynąć więcej niż rok. Młodzi ludzie, którzy zdecydują się na szkolenie skrócone, będę musieli też zdać specjalny test potwierdzający, że mają wiedzę teoretyczną, którą nabywaliby w planowym (nie skróconym) szkoleniu.

_ - Wyższe szkoły, które są zainteresowane takim rozwiązaniem, powinny przesłać nam informacje o osobie, która je reprezentuje oraz dane dotyczące siedziby uczelni jak i kierunków studiów. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (22) 601 36 43 lub (22) 601 34 54 _ - dodał Sokołowski.

Nowe rozwiązanie reguluje rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 czerwca 2007 r. Zgodnie z nimi komendant główny policji będzie zawierał porozumienia ze szkołami wyższymi, kształcącymi na kierunkach: prawo, administracja, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne.

Jak poinformował Sokołowski, porozumienia z pierwszymi uczelniami zostaną podpisane już 5 stycznia 2011 r.

Szkolenie podstawowe, które muszą przejść wszyscy nowoprzyjęci policjanci, obejmuje zagadnienia z zakresu prawa, prewencji, ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy a także praw człowieka i etyki zawodowej. Funkcjonariusze zapoznają się też z technikami interwencji; są też szkoleni z zakresu taktyki i strzelania.

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)