Notowania

Przejdź na
fotoradar
26.06.2009 07:28

Policja kontra piraci. Pomogą fotoradary

Kierowcy przekraczający prędkość mają nie być bezkarni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kubicki)

Policjanci wypowiadają bezpardonową wojnę kierowcom pędzącym przez Polskę z zawrotną prędkością.

Jak pisze _ Dziennik _. Komenda Główna Policji zaczęła stosować nową taktykę:- każdy, kto po minięciu fotoradaru dociska pedał gazu, może być pewien, że po chwili natrafi na patrol. Policjanci z radarami będą rozstawieni tak gęsto, by nikomu nie opłacało się łamać ograniczeń prędkości.

_ Dziennik _ dodaje, że nowa taktyka to efekt przerażających statystyk: każdego lata w piątki, soboty i niedziele na naszych drogach ginie więcej osób niż w cztery pozostałe dni tygodnia. Od ośmiu lat bezpieczeństwo na polskich drogach nie poprawiło się - co roku w wypadkach ginie grubo ponad 5 tysięcy osób.

Teraz tacy kierowcy, który dodają gazu po minięciu fotoradaru, przestaną być bezkarni. Patrole mają stać kilkaset metrów za lub przed fotoradarami. Kolejną nowością będzie patrolowanie jednego odcinka drogi przez kilka nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. - _ Gdy pierwszy zatrzyma pirata drogowego, kolejny będzie ścigał tych, którzy widząc akcję, przyspieszą, czując się bezkarni _ - czytamy w _ Dzienniku _.

Tagi: fotoradar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz