Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
restauracja
29.01.2013 22:47

Policja aresztowała w jednej z restauracji 23 członków mafii

Spotkanie w restauracji w podmoskiewskiej miejscowości Nikolina Gora - jak poinformowało rosyjskie MSW - zostało zwołane po tym, gdy w połowie miesiąca zmarł ojciec chrzestny rosyjskiej mafii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Rosyjska policja aresztowała dziś w restauracji w regionie moskiewskim 23 członków mafii, którzy zebrali się na obiedzie, na którym miała się odbyć uroczysta _ koronacja _ trzech pretendentów do tytułu _ ojca chrzestnego _ mafii, pochodzących z Białorusi.

Spotkanie w restauracji w podmoskiewskiej miejscowości Nikolina Gora - jak poinformowało rosyjskie MSW - zostało zwołane po tym, gdy w połowie miesiąca zmarł ojciec chrzestny rosyjskiej mafii, 75-letni Asłan Usojan, zwany _ Died Chasan _ (dziadek Chasan), zamordowany przez strzelca wyborowego w samym śródmieściu Moskwy.

Usojan pozostawił po sobie puste miejsce na szczycie rosyjskiej mafii.

_ Przedstawiciele zbrodni zorganizowanej - podaje komunikat MSW - zamierzali omówić plany na przyszłość i problemy związane z koordynacją działań grup mafijnych w klanie Tariela Onianiego _.

Władze rosyjskie uważają, że zabójstwo _ Dziadka Chasana _ było związane z krwawą walką między klanami mafijnymi o kontrolę nad głównymi źródłami dochodów z handlu narkotykami i bronią oraz z eksploatacji bogactw mineralnych i nielegalnego hazardu.

Otoczenie _ Dziadka Chasana _ zawsze podejrzewało, że w 2010 r. zabójstwa jednego z jego najwierniejszych sojuszników, Wiaczesława Iwańkowa znanego jako _ Japończyk _, dokonano na zlecenie Onianiego.

Wydania Onianiego, alias _ Taro _, który odbywa karę więzienia, domagają się władze hiszpańskie prowadzące operację policyjną _ Avispa _ (Iskra). Jest on bossem klanu mafijnego zwanego Kutaisi (miasto w Gruzji).

Znawcy problemów przestępczości zorganizowanej w Moskwie zastanawiają się, czy gwałtowna śmierć _ Dziadka Chasana _ nie zapowiada nowej krwawej wojny między klanami świata przestępczego, takiej jak ta, która wstrząsnęła Rosją w 1991 r., gdy rozpadał się Związek Radziecki.

Czytaj więcej w Money.pl
USA obrażone? Moskwie jest przykro... Z zadowoleniem decyzję Waszyngtonu przyjęła rosyjska opozycja. Zdaniem jej liderów, USA dawno już powinny były zaprzestać rozmów z rosyjskimi władzami.
Domagają się 7 mld dol. To zemsta Moskwy To rachunek jaki wystawił rosyjski Gazprom państwowej spółce Ukrainy za to, że nie odbiera ona od Rosji takich ilości gazu, jakie przewidziano w kontraktach.
To amerykański policzek wobec Rosji Był to znak protestu przeciwko restrykcjom Kremla wobec jego przeciwników politycznych i organizacji pozarządowych w Rosji.
Tagi: restauracja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz