Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja apeluje o rozsądek za kierownicą

0
Podziel się

Większy ruch i zagrożenie wypadkiem. Tego mogą się spodziewać kierowcy dziś wieczorem na głównych trasach w kraju.

Na zdj. Mariusz Sokołowski
Na zdj. Mariusz Sokołowski (Reporter)
bEiJUIUR

To ostatni dzień powrotów z wakacji. Policja apeluje o ostrożną jazdę.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski podkreśla, że na wielu trasach porządku pilnuje większa liczba policyjnych patroli. Dodaje jednak, że każdy kierowca ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo. - _ Szczególny apel o rozwagę, o myślenie za kierownicą, o kulturę jazdy. Bądźmy dla siebie mili i sympatyczni, nie spieszmy się, szanujmy przepisy ruchu drogowego, szanujmy drugiego kierowcę _ - podkreśla policjant.

Sokołowski podkreśla, że najgorszym doradcą jest pośpiech. Wyjeżdżając w daleką trasę należy założyć, że i tak możemy jechać dłużej. Sokołowski przestrzega przed ściganiem się z własną nawigacją, która pokazuje czas dojazdu do celu, ale nie uwzględnia dużego ruchu na trasach i korków.

bEiJUIUT

Mariusz Sokołowski podkreśla, że trudno przewidzieć kiedy ruch na danej trasie zacznie maleć. Wielu kierowców aby uniknąć korków zaczęło wracać do domów późnym wieczorem lub nocą. To spowodowało, że czasem zatory przy wjazdach do dużych miast tworzą się nawet w nocy.

Czytaj więcej w Money.pl
Wzmożone kontrole na drogach całej UE Nadmierna szybkość to przyczyna jednej trzeciej wszystkich wypadków drogowych w UE, które kończą się śmiercią.
W 9-osobowym busie jechało... 21 osób Pasażerowie, w tym małe dzieci, siedzieli sobie na kolanach, niektórzy nawet w trzech warstwach. Dodatkowo, z tyłu pojazdu zbudowano z desek prowizoryczną ławkę, na której przewożono ludzi.
Pijany kierowca prowadził autobus miejski Prócz jazdy po pijanemu mężczyzna może odpowiadać także za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy.
bEiJUIVu
KOMENTARZE
(0)