Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja apeluje do motocyklistów o bezpieczną jazdę

0
Podziel się:

Kierowcy jednośladów powinni pamiętać o wyraźnym sygnalizowaniu wykonywania manewrów. Nigdy nie zapominać o kasku ochronnym i ochraniaczach.

Policja apeluje do motocyklistów o bezpieczną jazdę
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Policja apeluje do motocyklistów o bezpieczną jazdę. Sezon motocyklowy rozpoczęty. Coraz więcej jednośladów jest na drogach i nietrudno o kolizję. Dlatego zachowajmy szczególne środki ostrożności - mówi podinspektor Albert Kogut, naczelnik sądeckiej drogówki.

Przede wszystkim poruszajmy się blisko prawej krawędzi jezdni. Nie wolno wyprzedzać pojazdów przy podwójnej linii ciągłej. Kierowcy samochodów osobowych również powinni zwracać szczególną uwagę na kierujących jednośladami. Przy zmianie pasa ruchu patrzmy w lusterka. Starajmy się przewidzieć, co może zrobić motocyklista. Kierowcy jednośladów powinni pamiętać o wyraźnym sygnalizowaniu wykonywania manewrów. Nigdy nie zapominać o kasku ochronnym i ochraniaczach.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamiast na znaki, patrzyli na ładne kobiety Śląscy policjanci przeprowadzili eksperyment. Wynika z niego, że kierowcy nie dostrzega znaków drogowych, gdyż rozpraszają się reklamami oraz innymi kuszącymi wzrok sytuacjami.
Tragedia na drodze. Policja kieruje na objazdy Na łuku drogi naczepa samochodu ciężarowego zjechała na drugi pas jezdni, gdzie doszło do zderzenia z samochodem osobowym. Zginęły dwie osoby z tego auta.
CBOS: Polacy czują się bezpiecznie 70 procent pytanych przez CBOS uznało, że Polska jest dziś krajem, w którym żyje się bezpiecznie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)