Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
28.12.2014 15:17

Policja apeluje o ostrożność i szykuje kontrole

Funkcjonariusze są przygotowani na wzmożony ruch na drogach - zapewnia młodszy aspirant Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Skraba/Reporter)

Policja oczekuje po południu i wieczorem pierwszej fali powrotów ze świątecznych wyjazdów.

Funkcjonariusze są przygotowani na wzmożony ruch na drogach - zapewnia młodszy aspirant Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji. Porządku na drogach będzie pilnowało wiele patroli _ drogówki _ i oddziałów prewencji. Dawid Marciniak podkreślił, że funkcjonariusze będą pomagać kierowcom, ale też sprawdzać ich trzeźwość i karać tych, którzy łamią przepisy.

Dawid Marciniak zaapelował o ostrożną jazdę bez pośpiechu. Trzeba pamiętać, że na drodze jest niebezpiecznie, ślisko, a ruch jest bardzo duży. _ - Najlepszy samochód z napędem na cztery koła, ze świetnymi oponami nie poradzi sobie na lodzie _ - podkreślił aspirant Marciniak apelując aby patrzeć, co się dzieje na drodze.

Przypomniał też pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Choć od końca sierpnia piesi mają obowiązek noszenia takich elementów po zmroku poza obszarem zabudowanym, to wiele osób się do tego nie stosuje. Tymczasem elementy odblaskowe w znaczący sposób poprawiają bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy jest ślisko, a śnieg i mgła sprawiają, że kierowca zauważa pieszego dopiero w ostatniej chwili.

Czytaj więcej w Money.pl
Pięciu policjantów zatrzymanych za łapówki Funkcjonariusze z komendy powiatowej w Krasnymstawie (Lubelskie) mieli przyjmować pieniądze podczas kontroli drogowych. Grozi im do 10 lat więzienia, będą zwolnieni ze służby.
Przed Sylwestrem trzeba o tym pamiętać Policja zapowiada też, że nie będzie pobłażliwości dla kierowców na "podwójnym gazie".
Wciąż szukają kuracjuszki z Ciechocinka 80-letnia kobieta wyszła w piątek z sanatorium Krystynka w Ciechocinku. Od tamtego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz