Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śledztwo
11.02.2011 10:25

Polacy wymyślają jak obarczyć winą Rosjan?

Izwiestija krytykują misję polskich prokuratorów, którzy chcą badać wrak Tupolewa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

W swoim pragnieniu znalezienia jakiegokolwiek powodu do przerzucenia części odpowiedzialności za katastrofę Tu-154M na stronę rosyjską Polacy cały czas wymyślają coś nowego - napisał dziennik _ Izwiestija _.

Rosyjska gazeta pisze o tym, informując o pobycie w Moskwie dwóch prokuratorów wojskowych z Polski, którzy zapoznają się z materiałami dochodzenia, jakie w sprawie katastrofy smoleńskiej prowadzi Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, a także uczestniczą w przesłuchaniach świadków.

_ W swoim pragnieniu znalezienia jakiegokolwiek powodu do przerzucenia części odpowiedzialności za to, co się wydarzyło, na stronę rosyjską nasi sąsiedzi cały czas wymyślają coś nowego. Najpierw wbrew wszelkim pisanym i niepisanym regułom publikują fragmenty stenogramów rozmów kontrolerów lotów. Później planują odtworzenie lotu prezydenckiej maszyny przy użyciu swojego ostatniego Tu-154M, w którym nieoczekiwanie dochodzi do tajemniczych awarii _ - wyliczają _ Izwiestija _.

Zajmujący się śledztwem w sprawie katastrofy Tu-154M polscy prokuratorzy wojskowi - podpułkownik Karol Kopczyk i major Jarosław Sej - pracują w Moskwie od 2 lutego. Celem ich pobytu jest zapoznanie się ze zgromadzonym w toku rosyjskiego śledztwa materiałem dowodowym oraz udział w przesłuchaniach świadków.
Gazeta zaznacza, że usterki w samolocie _ aż o sześć tygodni przesuwają wręczenie premierowi Donaldowi Tuskowi raportu polskiej komisji (badającej katastrofę smoleńską) _.

_ Natomiast teraz - jak oświadczył prokurator generalny Polski Andrzej Seremet - polscy śledczy są zadowoleni z rezultatów przesłuchań. Jednak po ośmiu godzinach nieprzerwanej rozmowy z kontrolerami lotów pozostały im uzupełniające pytania do Wiktora Ryżenki i Pawła Plusnina _ - konstatują _ Izwiestija _.

Prokurator generalny Seremet poinformował w poniedziałek, że polscy prokuratorzy przygotowali listę kilkudziesięciu pytań do świadków. Dodał, że _ aktywnie uczestniczą w przesłuchaniach _ i _ mogą zadawać każde pytanie osobom przesłuchiwanym _.

Podpułkownik Kopczyk przekazał wczoraj, że swoją misję w Moskwie prokuratorzy zakończą w środę. _ Mamy zaplanowane czynności na wszystkie dni naszego pobytu, łącznie ze środą, dniem naszego wyjazdu _ - powiedział dziennikarzom Kopczyk, wychodząc z Sejem z siedziby Komitetu Śledczego FR.

Z kolei naczelny prokurator wojskowy, generał Krzysztof Parulski ujawnił w Warszawie, że w najbliższy poniedziałek i wtorek polscy prokuratorzy będą uczestniczyć w Moskwie w _ uzupełniających przesłuchaniach _ rosyjskich świadków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t112874.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obroncy;krzyza;skrzykuja;sie;bedzie;stutysieczny;marsz,187,0,769467.html) Obrońcy krzyża skrzykują się. Będzie stutysięczny marsz? Wielotysięczną manifestację zwołują na 10 kwietnia przed Pałacem Prezydenckim. _ Zażądamy dymisji Tuska i Komorowskiego _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t95322.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;ma;dowodow;na;zamach;w;smolensku,87,0,769623.html) Nie ma dowodów na zamach w Smoleńsku Zamach pozostaje jednak jednym z wątków śledztwa. Eksperymenty na Tupolewie ruszą w marcu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;juz;wie;kto;zawinil;w;smolensku,56,0,714040.html) Macierewicz już wie, kto zawinił w Smoleńsku Poseł PiS poinformował, że w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy będzie pomagał były doradca ekonomiczny Władimira Putina Andriej Illarionow.
Tagi: śledztwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz