Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polacy na emigracji
22.04.2014 15:38

Polacy w Wielkiej Brytanii. Eurosceptycy straszą imigrantami

Partia Jedności Zjednoczonego Królestwa (UKIP) rozpoczęła kampanię ostrzegając Brytyjczyków przed imigrantami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LoopZilla/CC/Flickr)

Partia Jedności Zjednoczonego Królestwa (UKIP) rozpoczęła kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, ostrzegając Brytyjczyków przybyszami ze wschodu.

Hasło na billboardach woła: _ Oni przybywają, żeby zabrać wasze miejsca pracy _. _ Oni _, to przybysze z innych krajów Unii Europejskiej, którzy mają prawo mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii. Na jednym z billboardów widać żebrzącego robotnika budowlanego i napis: _ Polityka UE w działaniu _. Inny billboard obwieszcza, że 26 milionów ludzi w Europie szuka pracy i pyta: _ I na czyje miejsca pracy oni czyhają? _

Przywódca UKIP Nigel Farage twierdzi, że te billboardy są _ demaskatorskim odzwierciedleniem rzeczywistości _. Inni mówią o próbie siania paniki i o ksenofobii. Laburzystowski deputowany Mike Gapes oskarżył UKIP o prowadzenie _ kampanii obliczonej na wywoływaniu strachu przed imigrantami, niechęci i nienawiści _.

Liczba mieszkających w Wielkiej Brytanii obywateli innych krajów Unii Europejskiej wynosi ok. 2 milionów; jest niewiele większa niż liczba Brytyjczyków w innych krajach UE. UKIP ma skłonność do pomijania tego faktu - zwraca uwagę agencja Associated Press. UKIP chciałaby wyprowadzić Wielką Brytanię z UE i jej przesłanie trafia do coraz większej rzeszy Brytyjczyków, rozczarowanych do partii głównego nurtu.

UKIP nie jest reprezentowana w Izbie Gmin. Ma nadzieję na przełom w wyborach 22 maja do Parlamentu Europejskiego, gdzie zajmuje obecnie siedem z 73 brytyjskich miejsc. Niektóre sondaże wskazują, że eurosceptycy mogą zdobyć w tych wyborach więcej głosów niż jakakolwiek inna brytyjska partia.

Matthew Goodwin, politolog z Uniwersytetu Nottingham, wskazuje, że billboardy UKIP są adresowane do głównych zwolenników tej partii - _ porzuconych _ wyborców, którzy ucierpieli z powodu recesji i polityki oszczędnościowej po kryzysie finansowym z 2008 roku. Jego zdaniem zaniepokojona powinna być zwłaszcza Partia Pracy. _ _

_ UKIP pozyskuje borykających się z kłopotami finansowymi, nastawionych pesymistycznie wyborców z klasy robotniczej, którzy powinni wspierać tradycyjnego obrońcę równości i redystrybucji, tzn. laburzystów _ - powiedział Goodwin.

Czytaj więcej w Money.pl
Bruksela ostrzega Wielką Brytanię przed... Komisja Europejska nie zgodzi się na zmiany unijnych zasad wypłacania zasiłków rodzinnych imigrantom zarobkowym z innego kraju UE, sprzeczne z zasadą niedyskryminacji.
MSZ z nowym pomysłem na Polonię W czerwcu powstanie rządowy, wieloletni program współpracy z Polonią i Polakami za granicą.
Tagi: polacy na emigracji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz