Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy pozytywnie nastawieni do uchodźców

0
Podziel się:

Dwie trzecie z nas uważa też, że Polska powinna pomagać uchodźcom. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy.

Polacy pozytywnie nastawieni do uchodźców
(AndreasKermann/iStockphoto)

Z danych biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) wynika, że sympatię do obcokrajowców szukających schronienia w naszym kraju, deklaruje ponad 80 procent społeczeństwa.

Dwie trzecie z nas uważa też, że Polska powinna pomagać uchodźcom. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy.

UNHCR monitoruje między innymi to, jak polskie władze traktują obcokrajowców tuż po wjeździe do naszego kraju. Biuro Wysokiego Komisarza pozytywnie ocenia procedury Straży Granicznej. Nadal mamy jednak problemy z tak zwanymi osobami szczególnej troski - tłumaczy Maria Pamula.

W samych ośrodkach dla uchodźców bywa też różnie z identyfikacją osób szczególnej troski. UNHCR krytycznie ocenia personel takich placówek. Uchodźcami po traumatycznych przejściach zajmują się zwykli pracownicy administracyjni. Tymczasem powinni to być pracownicy socjalni z odpowiednim wykształceniem i przeszkoleniem.

Światowy Dzień Uchodźcy został ustanowiony w 2000 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dla upamiętnienia 50. rocznicy przyjęcia konwencji ONZ na temat uchodźców. Coroczne obchody odbywają się w ponad stu krajach. Celem organizowanych tego dnia imprez kulturalnych, konferencji i różnorodnych wydarzeń jest wyrażenie solidarności z uchodźcami.

Czytaj więcej w Money.pl
Pół mln Irakijczyków uciekło z tej prowincji Prawie 480 tys. Irakijczyków uciekło z kraju przed walkami toczącymi się między siłami rządowymi a rebeliantami.
Liczba uchodźców z Syrii przekroczyła 2 mln Ponad 97 proc. uchodźców schroniło się w państwach otaczających ten kraj i one potrzebują teraz pilnego wsparcia.
Nowy raport: Polska w kolejowym ogonie UE Mimo pewnego postępu udział podróży pociągiem pozostaje skromny np. w porównaniu z podróżami samochodem czy samolotem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)