Notowania

Przejdź na
polacy na emigracji
11.02.2012 10:37

Polacy na Wyspach: Zatrzymali zabójcę z Edynburga

Mężczyzna był poszukiwany przez brytyjską policję, jako podejrzany o brutalne zabójstwo innego Polaka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Mieszkańca Lublina 25-letniego Grzegorza G., podejrzanego o zabójstwo w stolicy Szkocji zatrzymała policja w Łowiczu, w województwie łódzkim.

Grzegorz G. został zatrzymany w piątek wieczorem przez funkcjonariuszy KGP na podstawie informacji lubelskich służb kryminalnych - poinformował w sobotę rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Mężczyzna był poszukiwany przez brytyjską policję, jako podejrzany o brutalne zabójstwo Polaka Macieja Ciani, dokonane w Edynburgu 14 stycznia tego roku. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. - _ ENA dotarła do polskiej policji w piątek o godzinie 18. Dwie godziny później poszukiwany był już w naszych rękach _ - powiedział Wojtowicz.

Policjanci zatrzymujący podejrzanego stosowali szczególne środki ostrożności. Według informacji przekazanych przez brytyjską policję ścigany mężczyzna mógł być niebezpieczny. Został zatrzymany w mieszkaniu w Łowiczu. Nie stawiał oporu.

Grzegorz G. jeszcze dziś zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Łodzi. O jego ewentualnej deportacji do Wielkiej Brytanii zadecyduje sąd.

Czytaj o polskich emigrantach na Wyspach
Jest wyrok dla zabójcy Polaka w Wielkiej Brytanii Sąd koronny w Newry na posiedzeniu w Enniskillen w Irlandii Płn. skazał Adriana Gregory'ego Cunninghama za zabójstwo Polaka Marka Mateusza M. na dożywotnie pozbawienie wolności z zaleceniem, że musi odsiedzieć co najmniej 11 lat.
Polacy już tam zostaną. Kupili domy, płodzą Generalny konsul Polski w Manchesterze twierdzi, że Polacy zadomowili się na Wyspach.
Polacy za granicą też narzekają na ceny Prawie połowa polskich emigrantów pracujących za granicą narzeka na drożyznę.
Tagi: polacy na emigracji, zabójstwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz