Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pokaz siły przed rocznicą Tiananmen

0
Podziel się:

Dodatkowe patrole to część działań na rzecz walki z terroryzmem i utrzymania stabilnej sytuacji w mieście.

Pokaz siły przed rocznicą Tiananmen
(Allen Timothy Chang/PB/Wikipedia)

Od dziś ulice stolicy Chin patrolować będzie 150 pojazdów opancerzonych z funkcjonariuszami sił specjalnych.

To pokaz siły przed 25. rocznicą masakry na Placu Tiananmen w Pekinie. Oficjalna Agencja Prasowa Xinhua podała, że dodatkowe patrole to część działań na rzecz walki z terroryzmem i utrzymania stabilnej sytuacji w mieście.

Najprawdopodobniej jednak ma to także związek z przypadającą za ponad trzy tygodnie 25. rocznicą masakry na Placu Tiananmen.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy w Chinach doszło co najmniej do dwóch incydentów, które chińskie władze uznały za ataki terrorystyczne, zorganizowane przez ujgurskich separatystów z Xinjiangu.

Zobacz także: Obacz symbol tamtych zdarzeń na Tiananmen:

W całych Chinach trwa fala represji i aresztowań prawników, działaczy społecznych i niezależnych komentatorów, którzy mieli odwagę publicznie komentować jedną z najdrażliwszych dla chińskich władz rocznic.

Do aresztu w Pekinie trafił m.in. chiński artysta, który na zamkniętym pokazie w jednej z galerii namalował na ścianie datę stłumienia prodemokratycznych protestów studenckich w Pekinie.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak terrorystyczny w Chianch. Władze... Wczorajszy atak na biuro bezpieczeństwa publicznego w Xinjiangu chińskie władze określiły aktem terroru. Jak podają oficjalne media zginęło 8 napastników uzbrojonych w noże i materiały wybuchowe.
Pierwsze decyzje po ataku na Tiananmen Szef okręgu wojskowego w Xinjangu został usunięty z władz lokalnych struktur partii.
Zaskakująca aukcja. Sprzedają łapówki Zostanie zlicytowanych ponad 80 przedmiotów. Wszystkie zostały zarekwirowane urzędnikom skazanym za korupcję.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)