Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pogrzeb Madzi: Matka nie przyjdzie ze względów bezpieczeństwa

0
Podziel się

Informację o tym, że Katarzyna W. nie weźmie udziału w uroczystościach pogrzebowych potwierdził pełnomocnik ojca Magdy.

Pogrzeb Madzi: Matka nie przyjdzie ze względów bezpieczeństwa
(PAP/Andrzej Grygiel)
bDBqTTmJ

Matka półrocznej Magdy Katarzyna W. najprawdopodobniej nie weźmie udziału w zaplanowanym na środę pogrzebie dziecka. Chodzi o względy bezpieczeństwa. Podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci córki kobieta została aresztowana ponad tydzień temu.

Informację o tym, że Katarzyna W. nie weźmie udziału w uroczystościach pogrzebowych podała telewizja TVN24. Potwierdził ją radca prawny Jacek Chomicz, pełnomocnik ojca Magdy.

Mecenas Chomicz poinformował, że chciał on po raz kolejny spotkać się z żoną w areszcie, ale nie uzyskał zgody prokuratury. - _ Bartłomiej przekazał mi informację, że najprawdopodobniej nie będzie się starał o przepustkę dla żony. Chodzi o względy bezpieczeństwa _ - wyjaśnił radca.

bDBqTTmL

Jak zaznaczył, teoretycznie o przepustkę może się starać także sama Katarzyna W. Nie wiadomo czy tak uczyni, bo nie ma z nią kontaktu.

Od czasu zatrzymania Katarzyny W. miejsce, w którym znaleziono zwłoki małej Magdy odwiedziło mnóstwo ludzi, którzy zapalali znicze i zostawiali maskotki. Niektórzy nie kryli skrajnie negatywnych opinii na temat matki dziecka. Wiele krytycznych wobec Katarzyny W. komentarzy pojawiło się także w internecie.

Magda była poszukiwana od 24 stycznia. Początkowo jej matka utrzymywała, że dziewczynka została porwana. Ponad tydzień temu kobieta przyznała, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wskazała miejsce ukrycia zwłok. Niemowlę miało upaść na podłogę i uderzyć o próg w mieszkaniu. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że Magda zginęła w wyniku urazu głowy.

Katarzyna W. została aresztowana na dwa miesiące pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Wniosek o areszt prokuratura argumentowała obawą matactwa i ucieczki podejrzanej. W najbliższą środę sąd okręgowy ma rozpatrzeć zażalenie obrońcy Katarzyny W. na stosowanie aresztu.

bDBqTTmR
Więcej o sprawie śmierci Magdy czytaj w Money.pl
Są wyniki sekcji zwłok. Wydadzą rodzinie ciało Magdy Biegli ostatecznie ustalili, jak zginęła dziewczynka.
Są nowe dowody. Tak zginęła Magda? Krzysztof Rutkowski twierdzi, że matka dziewczynki działała w pojedynkę.
Domaga się zwolnienia matki Magdy z aresztu Adwokat Katarzyny W. nie chce komentować zażalenia. Podejrzana została aresztowana przez katowicki sąd na dwa miesiące.
bDBqTTnm
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
KOMENTARZE
(0)