Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pogoda w weekend. 400 interwencji przez porywisty wiatr

0
Podziel się:

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak, powiedział, że strażacy mieli najwięcej pracy w województwie pomorskim.

Pogoda w weekend. 400 interwencji przez porywisty wiatr
(Wiktor Bakiewicz/Reporter)

Interweniowali około 150 razy, głównie w powiecie puckim, kartuskim i wejherowskim, a także w Słupsku. Strażacy usuwali z ulic i dróg połamane drzewa, zabezpieczali uszkodzone reklamy, elementy budynków oraz dachów. Wskutek silnego wiatru zostało zniszczonych kilka samochodów, ale nikt nie został ranny.

Paweł Frątczak przypomniał, że synoptycy przewidują na wieczór kolejne wichury, zwłaszcza w północnej, zachodniej i środkowej Polsce. Wiatr może w porywach osiągać prędkość od 60 do 80 kilometrów na godzinę.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 300 interwencji przez porywisty wiatr Problemy były między innymi województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.
Zerwane dachy i połamane drzewa. Niszczące burze Gwałtowna burza przeszła nad ranem nad południowym wschodem kraju.
Niemcy po trudnej nocy. Burze i wichury Szczególnie mocno ucierpiał Duesseldorf - stolica landu Północna Nadrenia-Westfalia. Wichura wyrywała z korzeniami drzewa, które uszkadzały zaparkowane na ulicach samochody.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)