Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pogłoski o nowotworze Putina. Kreml odpowiada

0
Podziel się:

W zeszłym tygodniu w amerykańskim dzienniku "New York Post"
pojawiły się informacje, jakoby szef rosyjskiego państwa cierpiał na raka.

Pogłoski o nowotworze Putina. Kreml odpowiada
(PAP/EPA)
bEKAGhxh

Kreml zdementował pogłoski na temat problemów ze zdrowiem prezydenta Rosji Władimira Putina. W zeszłym tygodniu w amerykańskim dzienniku _ New York Post _ pojawiły się informacje, jakoby szef rosyjskiego państwa cierpiał na raka.

_ Niedoczekanie ich. Bodajby pypcia na języku dostali. Wszystko jest w porządku _ - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję TASS.

_ New York Post _ pisał w piątek, że prezydent Rosji cierpi według różnych źródeł na raka trzustki, jedną z najbardziej śmiercionośnych form nowotworu, lub raka rdzenia kręgowego i że był leczony przez niemieckiego lekarza, którego poznał przed kilkudziesięciu laty, gdy był agentem KGB w NRD. Według autora artykułu Richarda Johnsona lekarz miał aplikować Putinowi sterydy, co tłumaczyłoby jego opuchnięta twarz. Rosyjskiemu przywódcy pozostały rzekomo trzy lata życia.

bEKAGhxj

Jak wskazuje Johnson, choroba Putina tłumaczy, dlaczego tak śpieszył się, żeby dokonać inwazji na Ukrainę, gdzie w konflikcie regularne siły ukraińskie walczą z prorosyjskimi separatystami.

Putin - rządzący Rosją od 15 lat jako prezydent, premier i znów prezydent - lubi demonstrować w mediach swoją tężyznę fizyczną. W ostatnich latach widziano go m.in. jeżdżącego konno, nurkującego w Morzu Czarnym, zjeżdżającego na nartach na Kaukazie i latającego na lotni z żurawiami.(PAP)

Czytaj więcej w Money.pl
Rosnieft i Gazprom proponują kontrsankcje Dziennik podaje, że dokument Rosnieftu trafił na biurko Putina, który przekierował go do swojego doradcy ds. gospodarczych Andrieja Biełousowa.
Putin zlikwiduje niezależną gazetę? Przejęcie Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oświadczył, że o losach Wiedomosti zdecyduje_ proces rynkowy _.
"Rosja Putina jest państwem autorytarnym" _ - Duma Państwowa tańczy pod dyktando Putina, wymiar sprawiedliwości orzeka wyroki zgodne z wolą Kremla - _ czytamy w dokumencie MSZ, do którego dotarła redakcja niemieckiego tygodnika.
bEKAGhxK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)