Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podsłuchy w USA. Inwigilowali głównie zwykłych internautów

0
Podziel się:

Dziennik podsumowuje wyniki czteromiesięcznej pracy nad danymi przechwyconymi przez NSA w latach 2009-2012 i przekazanymi gazecie przez byłego pracownika amerykańskich służb specjalnych Edwarda Snowdena.

Podsłuchy w USA. Inwigilowali głównie zwykłych internautów
(Parlament Europejski)

W 9 na 10 przypadków osobami inwigilowanymi przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) okazali się zwykli internauci, a nie osoby będące zamierzonym obiektem inwigilacji - pisze w dziś Washington Post.

Dziennik podsumowuje wyniki czteromiesięcznej pracy nad danymi przechwyconymi przez NSA w latach 2009-2012 i przekazanymi gazecie przez byłego pracownika amerykańskich służb specjalnych Edwarda Snowdena. Przebywa on obecnie w Rosji, gdzie otrzymał tymczasowy azyl.

_ Washington Post _ przejrzał 160 tys. wiadomości z poczty elektronicznej i komunikatorów oraz 7900 dokumentów pochodzących z 11 tysięcy kont internetowych. W wielu przypadkach właścicielami tych kont byli obywatele USA; a w 9 na 10 przypadków nie chodziło o osoby będące zamierzonym celem inwigilacji.

W znacznej części przechwycona informacja dotyczyła spraw bardzo osobistych - ocenia gazeta. Wiele z tych danych przechowywano, choć nie miały żadnej wartości wywiadowczej. Przy czym, NSA udało się również przechwycić pliki, które ujawniły informacje o dużej wartości wywiadowczej.

Materiały te, jak zauważa gazeta, wskazują, przed jakim dylematem stoi prezydent USA Barack Obama. Choć natrafiono na pewne dane o _ istotnej wartości wywiadowczej _, to doszło również do _ ubocznej szkody dla prywatności na skalę, której administracja nie zakładała _ - pisze _ Washington Post _ i dodaje, że niewinne osoby zostały _ schwytane w sieci, które NSA zarzuciła na kogoś innego _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/m313052.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/francja;tez;wzmacnia;ochrone;lotow;do;usa,18,0,1575954.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Alarm amerykańśkich służb. Możliwy atak! Zaostrzone kontrole na Europejskich lotniskach w związku z możliwym atakiem terrorystycznym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/m93208.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ambasador;usa;wezwany;do;msz;w;berlinie,172,0,1576364.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ta afera zniszczy współpracę Niemiec z USA? W mediach w Niemczech jest już mowa o odkryciu podwójnego agenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/m313051.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/huragan;arthur;dotarl;do;wybrzezy;usa,82,0,1575762.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Huragan Arthur zaatakował USA z niszczącą siłą Wiatr uderzył w wybrzeże Karoliny Północnej - poinformowało Krajowe Centrum Huraganów (NHC) w Miami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)