Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szkolnictwo w polsce
26.06.2012 08:16

Podręczniki szkolne nie będą się zmieniać co roku

Krystyna Szumilas zapowiedziała, że treść podręczników nie będzie się zmieniała częściej niż raz na trzy lata. Dotąd zdarzało się, że podręczniki były aktualizowane co roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Minister edukacji zapowiada rozmowy w sprawie zmian w Karcie Nauczyciela. Krystyna Szumilas odniosła się w Programie Pierwszym Polskiego Radia do pomysłu, aby nauczyciele pracowali w wakacje, na przykład organizując czas uczniów, którzy nie wyjechali na wypoczynek.

Minister podkreśliła, że zajmie się pakietem zmian podczas spotkań ze związkami zawodowymi i przedstawicielami samorządów. Krystyna Szumilas zapowiedziała, że treść podręczników nie będzie się zmieniała częściej niż raz na trzy lata. Dotąd zdarzało się, że podręczniki były aktualizowane co roku.

- _ Podręcznik w momencie, kiedy dopuszczany jest do użytku szkolnego, jest sprawdzany przez ekspertów. nie ma takiej potrzeby, aby go tak często aktualizować. Te treści, które są zapisane w podręczniku radykalnie się nie zmieniają - _tłumaczy Szumilas.

POSŁUCHAJ MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ:

_ _

Krystyna Szumilas powiedziała, że od nowego roku szkolnego w pierwszej klasie szkół ponadgimnazjalnych uczniowie będą się uczyć historii najnowszej. W drugiej klasie będą mogli wybrać albo rozszerzony program historii, albo przedmiot _ Historia i społeczeństwo _. W przedmiocie tym będzie obowiązkowy program o historii Polski pod nazwą _ Ojczysty panteon i ojczyste spory _.

Krystyna Szumilas dodała, że w nowym roku szkolnym nie zmienią się zasady nauczania religii, a wynagrodzenia katechetów będą uwzględnione w subwencjach oświatowych. Nie ma więc, jej zdaniem, zagrożenia, że religia stanie się przedmiotem drugiej kategorii.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec przywilejów nauczycieli? Będą rozmowy Wkrótce dojdzie do spotkania minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas ze związkowcami i samorządowcami w sprawie reformy edukacji.
Wielki strajk nauczycieli? Prawie wszyscy za W środowisku panuje zgoda, że nie wolno dopuścić do zapowiadanych zmian w szkolnictwie.
Krytykowana minister wyda na to 270 mln zł W 2012 r. na edukację mniejszości narodowych i etnicznych MEN wyda około 270 mln zł.
Tagi: szkolnictwo w polsce, krystyna szumilas, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz