Notowania

libia
03.04.2011 16:49

Podpalili dom parafialny. W proteście

Na włoskiej wyspie Lampedusa kilkunastoletni imigranci z Afryki zdemolowali budynek kościelny, gdzie udzielono im gościny. Na znak protestu, że nie zabrano ich na Sycylię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Grupa młodych nielegalnych imigrantów podpaliła na włoskiej wyspie Lampedusa budynek parafialny, który wcześniej zdemolowała. Pożar szybko ugaszono. Imigranci wzniecają pożary domagając się natychmiastowego wywiezienia z wyspy.

Sprawcami tego aktu wandalizmu byli kilkunastoletni imigranci, którym miejscowy proboszcz udzielił gościny.

Na terenie parafii przebywało łącznie 36 przybyszów z północnej Afryki, głównie z Tunezji, którzy przypłynęli niedawno na Lampedusę. W niedzielny poranek dwudziestu chłopców wsiadło na prom, płynący na Sycylię w ramach prowadzonej przez włoskie władze ewakuacji uchodźców z wyspy do innych części Włoch.

Szesnastu młodych ludzi, którzy pozostali w parafii, zaczęło wybijać okna i niszczyć wyposażenie domu przy kościele. Następnie podłożyli ogień. W ten sposób zaczęli protestować przeciwko temu, że muszą pozostać na Lampedusie. Nie pomogły nawet zapewnienia ich opiekunów, że opuszczą ją w ciągu dnia. Spokój przywróciła dopiero wezwana policja.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t75695.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;oglosily;stan;kryzysu;humanitarnego,93,0,770653.html) Włochy ogłosiły stan kryzysu humanitarnego
Do takich przypadków dochodzi tam coraz częściej. Niedzielna włoska prasa pisze, że wyspa znalazła się na skraju rewolty imigrantów, którzy grożą, że _ podpalą wszystko _. - _ Wtedy nas stąd zabiorą _- mówią protestujący uchodźcy. Protesty nasilili w ostatnich dniach, gdy złe warunki pogodowe uniemożliwiły ruch promów i statków.

Obecnie na Lampedusie przebywa blisko 4 tysiące przybyszów z północnej Afryki. Premier Silvio Berlusconi poinformował, że liczba ta zostanie do niedzielnego wieczora zmniejszona do 2,5 tysiąca. Właśnie z powodu złych warunków na morzu nie uda się dotrzymać złożonej przez szefa rządu obietnicy całkowitego zakończenia w niedzielę ewakuacji imigrantów.

W poniedziałek Berlusconi jedzie do Tunisu, by przekonać władze tunezyjskie do realizacji zobowiązań o zwalczaniu nielegalnej imigracji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t133765.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fala;uchodzcow;z;afryki;zalala;wlochy,141,0,801421.html) Fala uchodźców z Afryki zalała Włochy Rząd Berlusconiego gotów jest dać do 2500 dolarów każdemu nielegalnemu imigrantowi, który dobrowolnie powróci do swego kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t134633.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/1200;uchodzcow;na;dobe;traca;cierpliwosc,54,0,801590.html) 1200 uchodźców na dobę. Tracą cierpliwość Na Lampedusie liczba uchodźców przekracza już liczbę stałych mieszkańców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t136472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tunezyjscy;wiezniowie;przyjechali;do;wloch,3,0,803587.html) Tunezyjscy więźniowie przyjechali do Włoch Premier Włoch Silvio Berlusconi ostrzega, że kryminaliści ukryli się na wyspie Lampedusa.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz