Notowania

wiadmomości
27.07.2012 13:39

Podlaskie: Akt oskarżenia wobec byłego wicestarosty

Prokuratura Rejonowa w Augustowie (Podlaskie) skierowała do sądu akt oskarżenia wobec b. wicestarosty sejneńskiego Stanisława J., który w kwietniu tego roku jechał autem po pijanemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Prokuratura Rejonowa w Augustowie (Podlaskie) skierowała do sądu akt oskarżenia wobec b. wicestarosty sejneńskiego Stanisława J., który w kwietniu tego roku jechał autem po pijanemu - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz.

Pod koniec kwietnia 59-letni radny Stanisław J., kierując samochodem osobowym marki Dacia, wymusił na skrzyżowaniu w Sejnach pierwszeństwo przejazdu. Jeden z kierowców zadzwonił wówczas na policję i poinformował o tym zdarzeniu. Policja skontrolowała kierowcę. Okazało się, że radny miał 2,1 promila alkoholu w organizmie i nie miał przy sobie prawa jazdy.

Prokuratura postawiła mu zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości i zakazała jazdy pojazdami mechanicznymi. Sąd jednak uchylił wobec niego ten zakaz.

Stanisław J. jest radnym powiatu sejneńskiego. Startował z komitetu "Nasz Powiat", popieranego przez PiS. Kilka dni przed zdarzeniem pełnił funkcję wicestarosty sejneńskiego. Mężczyźnie grozi nawet do 2 lat więzienia. Jeżeli zostanie uznanym winnym jazdy w stanie nietrzeźwości, straci mandat radnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Nocna eskapada. Wypili i zniszczyli 25 aut Czterej pijani mężczyźni wracali w niedzielę o świcie z imprezy, którą urządzili sobie nad zalewem w Zakrzówku i demolowali zaparkowane wzdłuż ul. Beliny - Prażmowskiego samochody. Policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku.
Polki za kółkiem ryzykują nieświadomie 70 procent łamiących ograniczenia prędkości w USA to kobiety
Tagi: wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz