Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dłużnik
21.11.2012 11:37

Podkarpackie: Pobili i okradli dłużnika, grozi im do 12 lat

Policja zatrzymała czterech mężczyzn, podejrzanych o napad na mieszkańca Przemyśla, który nie oddał długu jednemu z nich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Policja zatrzymała czterech mężczyzn, podejrzanych o napad na mieszkańca Przemyśla (Podkarpackie), który nie oddał długu jednemu z nich. Napastnicy pobili dłużnika kijem bejsbolowym i skradli mu z domu wartościowe przedmioty. Grozi im do 12 lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik podkarpackiej policji kom. Paweł Międlar 24-letni przemyślanin pożyczył kilka miesięcy temu od znajomego 20-latka z powiatu biłgorajskiego (woj. lubelskie) tysiąc zł.

Gdy wierzyciel nie otrzymał spłaty długu, wspólnie z kolegami przyjechał do Przemyśla, aby wyegzekwować zwrot pożyczonych pieniędzy. Podczas negocjacji jeden ze znajomych wierzyciela wyciągnął kij bejsbolowy z samochodu i uderzył dłużnika w nogę. Następnie z jego mieszkania napastnicy zabrali wartościowe przedmioty, m.in. sprzęt elektroniczny i pamiątki o wartości około 3 tys. złotych, którymi później się podzielili.

Pokrzywdzony powiadomił przemyską policję. Zatrzymani podejrzani to mieszkańcy Biłgoraja i okolic w wieku 19-24 lat. Postawiono im zarzuty zmuszania pokrzywdzonego przemocą do określonego zachowania oraz rozboju. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat. Zastosowano wobec nich policyjne dozory i zakaz opuszczania kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Strażnicy więzienni oskarżają szefa MSW Związkowcy Służby Więziennej zarzucają mu, że przez zamrożenie waloryzacji zarobków w ciągu trzech lat stracili od 5 do 10 tysięcy złotych.
Oszust z Sosnowca wpadł po pięciu latach 42-latek ma na koncie m.in. oszustwa i czerpanie korzyści z prostytucji. Został zatrzymany w Irlandii i przekazany stronie polskiej.
Gowin przedstawił plany. Zobacz, co się zmieni Ograniczenie liczby wyroków w zawieszeniu i skuteczniejsze konfiskaty mienia przestępców. Co jeszcze ma w planach minister sprawiedliwości?
Tagi: dłużnik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz