Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podejrzany o zabójstwo w USA aresztowny w Krakowie

0
Podziel się:

Sąd rozpoznając wniosek prokuratury zastosował areszt warunkowo, zastrzegając, że podejrzany może opuścić areszt po wpłaceniu 100 tys. zł poręczenia majątkowego.

Podejrzany o zabójstwo w USA aresztowny w Krakowie
(jinga80 - Fotolia.com)

Zatrzymany przez małopolskich policjantów Mateusz Z., który najprawdopodobniej zabił w Stanach 24-letnią Czeszkę, został warunkowo aresztowany przez sąd na dwa miesiące do wniosku ekstradycyjnego - poinformowała krakowska prokuratura.

Amerykańskie organy ścigania w tym czasie powinny dostarczyć wniosek o ekstradycję. Sąd rozpoznając wniosek prokuratury zastosował areszt warunkowo, zastrzegając, że podejrzany może opuścić areszt po wpłaceniu 100 tys. zł poręczenia majątkowego. _ Postanowienie to jest nieprawomocne. Prokurator zaskarży to postanowienie _ - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Bogusława Marcinkowska.

Jak informowała wcześniej małopolska policja, 26-letni Mateusz Z. został zatrzymany przez małopolskich policjantów we współpracy z FBI w jednym z krakowskich mieszkań.

_ - Namierzyli go policyjni poszukiwacze z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Był zaskoczony widokiem policjantów trzymających w ręku prokuratorski nakaz zatrzymania i nie stawiał oporu _ - powiedział rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o dokonanie w czerwcu ub. roku w Chicago zabójstwa 24-letniej znajomej, obywatelki Czech.

Podczas przesłuchania w krakowskiej prokuraturze Mateusz Z. przyznał się do zarzutu, natomiast w wyjaśnieniach podał okoliczności inne niż te, które były podane we wniosku strony amerykańskiej o zastosowanie tymczasowego aresztu w związku z zapowiedzią wystąpienia o ekstradycję.

Po wpłynięciu wniosku o ekstradycję prokuratura wystąpi do sądu o stwierdzenie dopuszczalności ekstradycji. Ostateczną decyzję w sprawie ekstradycji podejmie minister sprawiedliwości.

Czytaj więcej w Money.pl
Inwigilacja muzułmanów w USA zakończona Przeciw jednostce wytoczono dwa procesy cywilne, była także obiektem krytyki obrońców praw obywatelskich.
Rozmowa Obamy z Putinem o Ukrainie Prezydent Stanów Zjednoczonych przestrzegł przed destabilizowaniem Ukrainy i zagroził sankcjami. Co odpowiedział Putin?
Tusk o programie obronnym "Polskie kły"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)