Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dariusz p.
02.04.2014 19:06

Podejrzany o podpalenie Dariusz P. jest niepoczytalny?

W czwartek prokuratura zarzuciła mężczyźnie zabójstwo pięciu osób, a także usiłowanie zabójstwa szóstej osoby - najstarszego syna.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dariusz P., podejrzany o podpalenie w ubiegłym roku w Jastrzębiu Zdroju własnego domu, w którym spali jego bliscy, był wcześniej uznany za niepoczytalnego - wynika z informacji źródła zbliżonego do śledztwa. W pożarze zginęła żona P. i czworo ich dzieci.

Według informacji PAP wobec Dariusza P. prowadzone były wcześniej inne, gospodarcze sprawy karne. Podczas zleconych w ich ramach badań, przeprowadzonych w warunkach ambulatoryjnych, biegli uznali go za niepoczytalnego.

Jak sygnalizowała wcześniej prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, w sprawie pożaru i śmierci pięciu osób z całą pewnością zostanie zlecona kompleksowa opinia na temat poczytalności podejrzanego. Będzie sporządzona na podstawie obserwacji, która potrwa zapewne kilka tygodni. Dotychczas nie została zlecona.

W czwartek prokuratura zarzuciła mężczyźnie zabójstwo pięciu osób, a także usiłowanie zabójstwa szóstej osoby - najstarszego syna.

Motywem miała być chęć uzyskania pieniędzy z ubezpieczenia - Dariusz P. miał na krótko przed tragedią wykupić polisy ubezpieczeniowe na członków rodziny. Według mediów P., który prowadził zakład produkujący meble, miał poważne długi.

Jednym z dowodów w sprawie jest opinia biegłego z zakresu pożarnictwa, jednoznacznie wskazująca na podpalenie. Ogień podłożono w mieszkaniu w sześciu miejscach. Żaluzje domu były zamknięte i zablokowane w taki sposób, by nie można ich było otworzyć. W domu nie było też śladów włamania.

Pożar miał miejsce 10 maja ub. roku w domu jednorodzinnym, w którym mieszkała 7-osobowa rodzina. Powierzchnia pożaru była niewielka - ok. 15 m kw. Jego ognisko znajdowało się na piętrze, paliła się część schodów i szafa. W wyniku pożaru zmarło pięć osób. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci ofiar było zatrucie tlenkiem węgla.

Na miejscu zginęła 18-letnia najstarsza córka, czterolatka - w trakcie udzielania pomocy. Potem w szpitalach w Jastrzębiu Zdroju i Cieszynie zmarli kolejno: 10-letni chłopiec i 40-letnia matka dzieci oraz 13-letnia dziewczynka. Cała piątka spoczęła w jednym grobie na cmentarzu w Jastrzębiu Zdroju.

Czytaj więcej w Money.pl
Podejrzany o podpalenie domu z bliskimi Przedstawiony Dariuszowi P. zarzut dotyczy spowodowania pożaru i zabicia w ten sposób pięciu członków rodziny, a także usiłowania zabójstwa najstarszego syna.
Podejrzany o podpalenie domu: To nie ja Jeszcze dziś mężczyzna stanie przed prokuratorem, który przedstawi mu zarzuty. Będą one dotyczyły spowodowania pożaru i zabójstwa w ten sposób pięciu członków rodziny.
Znaleźli podpalacza z Marszu Niepodległości Pochodzący z Radomska Kamil Z. został zatrzymany w poniedziałek kilka godzin po demonstracji. Jak podawały media, jest on członkiem Brygady Łódzkiej ONR; studiuje na warszawskiej SGGW.
Tagi: dariusz p., wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz