Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kradzież biżuterii
06.01.2013 11:40

Podejrzany o brutalny napad na jubilerkę złapany

Ujęty 26-latek to ostatni z trzech podejrzanych o brutalny napad w Łodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Łódzcy policjanci zatrzymali 26-latka z Tomaszowa Mazowieckiego podejrzanego o udział w brutalnym napadzie na jubilerkę i jej córkę. W czerwcu 2012 roku kobiety zostały pobite we własnym mieszkaniu w Łodzi i okradzione z biżuterii wartej 60 tys. zł.

To ostatni z trzech podejrzanych o napad; wcześniej w ręce policjantów wpadli 30-latek i 27-latek z Łodzi; całej trójce grozi kara do 12 lat więzienia - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Ostatni ze sprawców został zatrzymany przez łódzkich policjantów i funkcjonariuszy CBŚ na początku stycznia, kiedy jechał samochodem w Łodzi. Według policji zebrany przez śledczych materiał dowodowy m.in. okazania, pozwolił na przedstawienie mu zarzutów udziału w brutalnym napadzie. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Wydarzenia rozegrały się na początku czerwca 2012 roku w jednym z bloków na łódzkim osiedlu Retkinia. Nad ranem brutalnie pobite zostały we własnym mieszkaniu dwie kobiety: 35-latka i jej 57-letnia matka, prowadząca sklep jubilerski.

Starszej z kobiet bandyci zrabowali zdjętą z ciała biżuterię: zegarek, bransoletki i łańcuszki o łącznej wartości 60 tys. zł; jej córka odniosła poważne obrażenia. Z relacji kobiet wynikało, że napastników było trzech.

Według policji po napadzie w jednym z łódzkich lombardów pojawił się mężczyzna, który przedstawiał do wyceny charakterystyczną biżuterię. Podejrzewany o paserstwo 45-latek został w czerwcu zatrzymany.

Ustalono, że główny sprawca napadu pozbył się łupów i uciekł za granicę. Po powrocie do Polski 30-letni mężczyzna, który był najbardziej agresywny wobec pokrzywdzonych kobiet, został zatrzymany w sierpniu na jednej z ulic w centrum Łodzi. Mężczyzna ma za sobą bogatą przeszłość kryminalną; był notowany m.in. za rozboje, kradzieże i oszustwa. Decyzją sądu został aresztowany.

W listopadzie w ręce policjantów wpadł drugi z bandytów. 27-latek zatrzymany został w jednym z bloków na Retkini, gdzie ukrywał się u znajomej. Podczas przeszukania znaleziono wówczas niewielkie ilości amfetaminy i amunicję gazową; mężczyzna trafił do aresztu. Jako ostatni ujęty został 26-letni tomaszowianin.

Cała trójka usłyszała zarzuty rozboju na jubilerce i jej córce. Grozi im za to kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne zatrzymanie ws. napadu stulecia Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież w 2010 r. 5,5 mln zł z sortowni pieniędzy Centrum Obsługi Gotówkowej we Wrocławiu.
Listonosz sfingował napad na samego siebie Razem z doręczycielem wpadł jego wspólnik. Obu grozi do pięciu lat więzienia.
Dwaj bracia podejrzani o napady na jubilerów Do 12 lat więzienia grozi dwóm braciom w wieku 47 i 38 lat podejrzanym o napady na jubilerów w Skierniewicach i Łowiczu.
Tagi: kradzież biżuterii, napad, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz