Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podejrzani o wyłudzenie 300 tys. zł kredytów zatrzymani

0
Podziel się:

Podejrzanym przedstawiono 43 zarzuty, które dotyczyły wyłudzania kredytów na podstawie nierzetelnych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach oraz poświadczenie nieprawdy.

Podejrzani o wyłudzenie 300 tys. zł kredytów zatrzymani
(Anita Patterson Peppers/Dreamstime.com)

Policja w Olkuszu (woj. małopolskie) zatrzymała dwanaście osób podejrzanych o wyłudzenie kredytów o łącznej wartości około 300 tys. zł. Kredyty uzyskiwano na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka, podejrzanym przedstawiono łącznie 43 zarzuty. Dotyczyły one wyłudzania kredytów na podstawie nierzetelnych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach oraz poświadczenie nieprawdy.

Zaświadczenia wystawiała jedna z firm w Kluczach. Jej właścicielka usłyszała 23 zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy. Pozostałym osobom przedstawiono od jednego do sześciu zarzutów - dotyczyły one wyłudzenia pożyczek.

Wszystkim podejrzanym grozi kara 8 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyłudzili ponad pół mln zł skupując bydło Na pół miliona złotych oszacowała policja straty małopolskich i świętokrzyskich rolników przy skupie bydła przez fikcyjną firmę.
Skandal w USA. Oskarżają lekarzy i pielęgniarki Na łączną kwotę 452 milionów dolarów oszukali amerykańskiego podatnika nieuczciwi dostawcy usług medycznych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)