Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatki w firmie. Były skandaliczne praktyki?

0
Podziel się:

Polskie firmy oszukują Danię - taki i podobne tytuły ukazały się w dzisiejszych internetowych wydaniach duńskich mediów.

Podatki w firmie. Były skandaliczne praktyki?
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bFfBGmXV

Polskie firmy oszukują Danię - taki i podobne tytuły ukazały się w dzisiejszych internetowych wydaniach duńskich mediów. Pierwszy napisał o tym kopenhaski dziennik _ Politiken _.

Chodzi o oszukańcze praktyki stosowane - według gazety - przez jedną z polskich firm, zarejestrowanych również w Danii, i będącą podwykonawcą dużego duńskiego koncernu budowlanego.

Polscy pracownicy, zatrudniani m.in. przy wznoszeniu gmachu Muzeum Morskiego, otrzymywali dwie umowy. Oficjalną - do okazywania przedstawicielom władz i reprezentantom duńskich związków zawodowych oraz drugą - zawierającą prawdziwe warunki zatrudnienia.

bFfBGmXX

W wersji oficjalnej czas trwania kontraktu fikcyjnie określano na 182 dni, by uniknąć płacenia podatków duńskiemu fiskusowi. W umowie oficjalnej tygodniowy wymiar pracy zapisywano jako 37 godzin z zarobkiem w wysokości 120 duńskich koron za godzinę, czyli równowartości ok. 65 złotych. Dzięki temu zatrudniony miał otrzymywać miesięcznie płacę nieco wyższą od duńskiej minimalnej pensji.

W rzeczywistej umowie ten tygodniowy wymiar czasu pracy wynosił 55 godzin, a stawka godzinowa faktycznie sięgała najwyżej 72 koron - czyli ok. 39 złotych - co jest poniżej wszelkich dopuszczalnych duńskich zarobków. Nie wiadomo, jak długo taka praktyka trwała. Duńskie media twierdzą, iż polska firma, która je stosowała, współpracuje z duńskim partnerem od 2007 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Siedem sposobów na niższy podatek Wprowadź meble i komputer do środków trwałych i poddaj amortyzacji, a zapłacisz niższy podatek.
Chcą nowego podatku za jazdę samochodem Jazda służbowym samochodem po godzinach pracy będzie opodatkowana? Ministerstwo Gospodarki ma plan.
Amber Gold dostanie zwrot pieniędzy od fiskusa? Skarb Państwa może być winien gdańskiej spółce wiele milionów złotych.
bFfBGmYy
podatki
wiadomości
KOMENTARZE
(0)