Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
narkotyki w polsce
06.06.2012 11:57

Pod Warszawą produkowano setki kilogramów narkotyków

Kilka ton różnych narkotyków, mógł wprowadzić do obiegu gang rozbity przez Centralne Biuro Śledcze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

*Aż 400 kg kokainy, 700 kg amfetaminy i 1,5 tony marihuany mógł wprowadzić do obiegu gang rozbity w poniedziałek przez Centralne Biuro Śledcze. Grupa produkowała narkotyki w fabryce w okolicach Grodziska Mazowieckiego - poinformowała policja. *

W sprawie zatrzymano ponad 30 osób. Usłyszały zarzuty dotyczące wprowadzania do obiegu znacznych ilości narkotyków i przemytu prekursorów do ich produkcji. Sądy zdecydowały o aresztowaniu 14 z nich, kolejne 20 wniosków o areszt czeka na rozpatrzenie. Śledztwa prowadzą dwie prokuratury - warszawska apelacyjna i podległa jej warszawska prokuratura okręgowa.

Jak poinformował Karol Jakubowski z wydziału prasowego KGP, grupa, która zajmowała się transportem różnego rodzaju prekursorów i odczynników służących do produkcji narkotyków, była obserwowana od września 2011 r.

_ - Laboratorium znajdowało się w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Składało z trzech linii produkcyjnych nastawionych na wytwarzania dużej ilości narkotyków _ - powiedział.

Jak dodał, podczas przeszukania w fabryce i miejscach zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli około 10 ton prekursorów narkotykowych, ponad 10 kilogramów gotowych środków odurzających (amfetaminę i kokainę), 10 jednostek broni oraz amunicji, w tym 2 pistolety maszynowe skorpion i pistolet glock, dużą ilość gotówki w złotówkach, dolarach i euro, fałszywe dokumenty, setki litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy oraz dwa częściowo rozebrane samochody pochodzące z kradzieży i części do aut.

Według CBŚ gang mógł wprowadzić już obrotu ponad 1500 kg marihuany, 700 kg amfetaminy, 400 kg kokainy oraz dziesiątki tysięcy tabletek ekstazy. Narkotyki trafiały prawdopodobnie na polski rynek; przestępcy mogli też przygotowywać się do rozprowadzania ich w trakcie Euro 2012. _ - Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań _ - dodał Jakubowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Akcja CBŚ. Takiej fabryki prochów nie widzieli Tony narkotyków i odczynników do ich produkcji. Stosy gotówki. Zobacz co policjanci namierzyli pod Warszawą.
Miał 6,5 kg marihuany. Trafił do aresztu Policja przejęła ponad 6,5 kg marihuany, 10 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 35 krzewów konopi.
CBŚ rozbiło gang. Wpadli _ Skała _ i _ Gruby _ Po przeszukaniu jednego z mieszkań, funkcjonariusze odnaleźli 1,5 kg kokainy oraz prawie 12 tys. euro.
Tagi: narkotyki w polsce, narkotyki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz