Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walki w syrii
22.04.2013 18:21

Pod Damaszkiem potwierdzono około 100 ofiar walk

Ponadto w ciągu pierwszych trzech dni walk zabito i pogrzebano 100-200 ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Po sześciu dniach walk między rebeliantami a armią syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada pod Damaszkiem udokumentowano śmierć co najmniej 109 ludzi. Ponadto może być jeszcze 400 ofiar tych starć - poinformowali dziś działacze opozycji.

Jak sprecyzowano, na ulicach przedmieścia i w budynkach odkryto ciała 109 ofiar, w tym kilku uchodźców z sąsiedniej miejscowości. Poza tym w pobliżu nieużywanych torów kolejowych widziano dziesiątki ofiar, ale na miejscu znajdują się patrole armii reżimowej, co uniemożliwiło rebeliantom zebranie ciał i udokumentowanie liczby zabitych.

Ponadto w ciągu pierwszych trzech dni walk zabito i pogrzebano 100-200 ludzi.

Jeśli szacunki te się potwierdzą, walki na głównie sunnickich przedmieściach syryjskiej stolicy będą jednym z najkrwawszych epizodów trwającego ponad dwa lata powstania przeciwko Asadowi.

Wielu zabitych to cywile; wśród udokumentowanych ofiar jest kilkoro dzieci i ok. 10 kobiet - twierdzą opozycjoniści. Zginęło także ponad 20 rebeliantów.

Syryjskie media państwowe nie podały bilansu ofiar, ale potwierdziły, że armia prowadzi pod Damaszkiem ofensywę, która - jak relacjonowano - ocaliła przedmieścia, ok. 15 km na południowy zachód od Damaszku, przed grupami terrorystów; zabito pewną ich liczbę.

Zamieszkane przez przedstawicieli klasy średniej przedmieście to jedna z sunnickich miejscowości wokół stolicy, będących w czasie powstania sceną zaciętych walk.

ONZ szacuje, że od wybuchu konfliktu w Syrii w marcu 2011 r. śmierć poniosło już ponad 70 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia Europejska pomoże Syrii? Zobacz jak Szefowie dyplomacji 27 krajów mają zdecydować dziś o złagodzeniu embarga na import ropy z Syrii, by umożliwić zakup tego surowca od opozycji walczącej z reżimem w Damaszku.
Opozycja nie chce państwa islamskiego ONZ szacuje, że od wybuchu konfliktu w Syrii w marcu 2011 roku śmierć poniosło już ponad 70 tys. ludzi.
USA chce wysłać broń do Syrii. Dlaczego? Na poprzednim spotkaniu Przyjaciół Syrii ogłoszono decyzję udzielenia syryjskim powstańcom pomocy, nie obejmowała ona jednak broni ani sprzętu wojskowego.
Tagi: walki w syrii, zabici, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz