Notowania

Przejdź na
wiadomości
30.10.2012 08:02

Pocisk na lotnisku w Sendai. Odwołane loty z powodu niewypału

Wczoraj wieczorem na 250-kilogramowy ładunek natknął się podczas prac budowlanych japoński robotnik.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Felix Gottwald/CC/Wiki)

Na głównym lotnisku w północnej Japonii, w mieście Sendai, odwołano dziś wszystkie loty, gdyż w pobliżu pasa startowego znaleziono pocisk z czasów drugiej wojny światowej - poinformowały lokalne władze.

Wczoraj wieczorem na 250-kilogramowy ładunek natknął się podczas prac budowlanych japoński robotnik. Bombę najpewniej zrzucili Amerykanie podczas drugiej wojny światowej.

Dziś anulowane zostały 92 loty krajowe i międzynarodowe. Saperzy rozważają, gdzie zdetonować ładunek, który według lokalnych mediów ma 110 cm długości i 35 cm szerokości. Przedstawiciel policji Hiroshi Ouchi powiedział, że władze nie wykluczają ewakuacji pobliskich budynków.

Prawie 70 lat po zakończeniu drugiej wojny światowej na terytorium Japonii wciąż znajdowane są bomby i pociski moździerzowe, głównie na wyspie Okinawa, na południu kraju, gdzie toczyły się ostre walki między Japonią a aliantami.

Przez wiele miesięcy port lotniczy w Sendai, oddalony o 300 km na północny wschód od Tokio, był zamknięty. Został on podtopiony przez falę tsunami, wywołaną przez trzęsienie ziemi z 11 marca 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Odpowiedzieli ogniem na syryjskie pociski Turcja zbombardowała cele na terytorium Syrii w odpowiedzi na syryjski ostrzał z moździerzy w przygranicznej miejscowości Akcakale.
Wiadomo, kogo zabił syryjski atak. Jest reakcja Turecki dziennik Hurriyet pisze, że na Akcakale spadły co najmniej trzy pociski. Jeden trafił w dom w dzielnicy mieszkaniowej. Zginęło pięć osób: matka i jej czworo dzieci.
Zbłąkany pocisk przeleciał przez granicę Pocisk moździerzowy wystrzelony z terytorium Syrii zabił pięciu mieszkańców tureckiej miejscowości Akcakale położonej przy granicy oraz ranił co najmniej dziewięć osób.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz