Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pochwała Ukrainy za przyjęcie antykorupcyjnych przepisów

0
Podziel się:

Przyjęcie przez Radę Najwyższa Ukrainy pakietu reform antykorupcyjnych jest ważnym krokiem w reformowaniu państwa - uznała Rada Europy.

Pochwała Ukrainy za przyjęcie antykorupcyjnych przepisów
(nbnews.com.ua/prtSc)

Sekretarz Generalny Thorbjorn Jagland w wydanym komunikacie nie krył zadowolenia.
Thorbjorn Jagland podkreślił, że przyjęcie projektów ustaw, obejmujących reformę prokuratury, walkę z korupcją oraz powołanie Narodowego Biura Antykorupcyjnego - jest ważnym krokiem w realizowaniu przez Ukrainę podjętych zobowiązań wobec Organizacji. Rada Europy, jak podkreślił, wielokrotnie przypominała o konieczności reform, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania demokratycznego państwa. Wyraził też rozczarowanie faktem, że z powodu zakłóceń, Rada Najwyższa nie mogła kontynuować posiedzenia i nie przyjęła między innymi ważnych przepisów dotyczących wewnętrznych uchodźców. Rada Europy - podkreślił Jagland - nadal będzie wspierać Ukrainę w jej wysiłkach reformatorskich.

Narodowe Biuro Antykorupcyjne będzie podlegać parlamentowi i działać poza dotychczasowym systemem organów ścigania. Przede wszystkim zajmie się zapobieganiem korupcji wśród posłów i członków rad , urzędników państwowych, sędziów, prokuratorów, wojskowych oraz wśród kierownictwa firm, w których państwo posiada 50% udziałów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Memoriał" upomniał się o ukraińską pilotkę Stowarzyszenie Memoriał stanęło w obronie Nadji Sawczenko, którą Komitet Śledczy oskarża o współudział w zabójstwie pracowników rosyjskiej telewizji.
Jest pozew w sprawie tranzytu gazu Ukraińska spółka paliwowa Naftohaz wystąpiła do międzynarodowego sądu arbitrażowego w Sztokholmie z pozwem przeciwko rosyjskiemu Gazpromowi w związku z niedoborem gazu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)