Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO wstrzymuje kampanię. Dla "czystości reguł"

0
Podziel się:

Jacek Protasiewicz twierdzi, że akcja Platformy, po decyzji PKW zostanie zawieszona.

PO wstrzymuje kampanię. Dla "czystości reguł"
(photo-service.europarl.europa.eu)
bECKjFEB

PO wstrzymuje - do czasu zinterpretowania materiałów przez PKW - akcję informacyjną _ Polska w budowie _ i zdejmuje banery oraz plakaty z wizerunkami swoich polityków - poinformował koordynator przygotowań Platformy do kampanii wyborczej Jacek Protasiewicz.

Na konferencji prasowej Protasiewicz mówił, że PO przygotowała akcję informacyjną pod hasłem _ Polska w budowie _; na akcję mają się składać m.in. krótkie spoty i strona internetowa.

Jak mówił, w tych materiałach nie występował żaden polityk PO i nie ma w nich ani słowa, które by można wiązać z kampanią wyborczą. - _ Było to zachęcenie do dyskusji. Byli tam Polacy, których pytaliśmy o zdanie _ - dodał Protasiewicz.

bECKjFED

_ - Mając pełne przekonanie, że ta akcja nie zawiera elementów agitacji, w świetle stanowiska PKW postanowiliśmy o wstrzymaniu akcji i wystąpiliśmy z prośbą do szefa PKW o interpretację tych materiałów. Wówczas wznowimy kampanię informacyjną _ - mówił Protasiewicz. Jak wyjaśnił, Platformie chodzi o _ czystość reguł _.

Państwowa Komisja Wyborcza uważa, że prowadzona przez niektóre partie tzw. kampania informacyjna narusza prawo wyborcze - poinformował sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki. W konsekwencji - zaznaczył - PKW może odrzucić sprawozdania finansowe partii, które ją prowadzą, lub komitetów wyborczych. W ostatnim czasie akcję billboardową i spotową podjęły m.in. PiS i SLD.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;czym;tusk;i;kaczynski;przebija;loda,87,0,876375.html) Zwoliński: Czym Tusk i Kaczyński przebiją loda?
Wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że polecono posłom PO, by w trybie pilnym usunęli plakaty i banery informujące m.in. o bezpłatnych poradach prawnych, na których prezentowane są także ich wizerunki.

Chodzi m.in. o plakaty posłów: Agnieszki Pomaski i Cezarego Tomczyka. Kidawa-Błońska wyraziła nadzieję, że jutro nie będzie już żadnych plakatów i banerów z wizerunkami polityków PO. Protasiewicz zaapelował też do wszystkich partii politycznych w tym w szczególności do PiS, aby _ wycofały się z praktyki łamania prawa _ - jeśli chodzi o akcje billboardowe i spotowe.

bECKjFEJ

PiS od tygodnia emituje w radio i TV spoty, w których m.in. krytykuje działania rządu Donalda Tuska. Częścią kampanii są też billboardy ukazujące szefa PiS i podpisane _ Premier Jarosław Kaczyński - Czas na odważne decyzje _. SLD z kolei wywiesił w całej Polsce billboardy z wizerunkiem m.in. szefa Sojuszu Grzegorza Napieralskiego i wiceszefowej partii Katarzyny Piekarskiej oraz adresem strony internetowej, na której można znaleźć nowy program ugrupowania. Oba ugrupowania twierdzą, że nie prowadzą kampanii wyborczej, a jedynie informacyjną.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t14429.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tak;dla;ogloszen;w;prasie;nie;dla;spotow,156,0,764828.html) Tak dla ogłoszeń w prasie, nie dla spotów Posłowie chcą by partie mogły publikować płatne ogłoszenia. Są jednak przeciwko spotom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pkw;partie;nie;powinny;prowadzic;kampanii;z;elementami;agitacji,49,0,876593.html) PiS i SLD działają nielegalnie? Nie przerwą kampanii Państwowa Komisja Wyborcza ma zastrzeżenia, do niektórych posunięć partii. To nas nie dotyczy - twierdzą politycy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t130707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;ma;pomysl;na;kampanie;bedzie;szczera,55,0,870711.html) PO ma pomysł na kampanię. Będzie szczera Partia chce przypominać dotychczasowe dokonania i powiedzieć o tym, czego nie udało się zrobić w ciągu ostatnich 4 lat - deklaruje Małgorzata Kidawa-Błońska.
bECKjFFe
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)