Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strzelanina w newtown
28.12.2012 11:05

Po tragedii w Newtown Arizona rozważa uzbrojenie dyrektorów szkół

Stanowy prokurator generalny w Arizonie, na południowym zachodzie USA, zaproponował, by wszystkich dyrektorów szkół, którzy wyrażą zainteresowanie, wyposażyć w broń palną i przeszkolić z jej używania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Morrbyte/Dreamstime)

Stanowy prokurator generalny w Arizonie, na południowym zachodzie USA, zaproponował, by wszystkich dyrektorów szkół, którzy wyrażą zainteresowanie, wyposażyć w broń palną i przeszkolić z jej używania - podały wczoraj media.

Tom Horne wyjaśnił, że to odpowiedź na tragedię w Newtown w stanie Connecticut, gdzie 14 grudnia 20-latek zastrzelił w szkole podstawowej 26 osób, w tym 20 dzieci. Propozycja prokuratora przewiduje, by każda chętna szkoła oddelegowała dyrektora lub jakąś inną osobę, która zostałaby przeszkolona z użycia broni i postępowania w sytuacjach nadzwyczajnych, i by w zabezpieczonym miejscu przechowywać broń palną.

_ Idealnym rozwiązaniem byłby uzbrojony funkcjonariusz policji w każdej szkole _ - podkreślił także. Taki sam postulat złożyło po wydarzeniach w Newtown Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki (NRA). Rozwiązaniu takiemu sprzeciwia się jednak część rodziców, a także pracowników oświaty.

Wczoraj w stanie Utah członkowie stowarzyszenia obrońców prawa do posiadania broni oferowali bezpłatnie sześciogodzinny kurs dla nauczycieli z tego stanu. W Ohio rozpoczęto program pilotażowy obejmujący szkolenie z posługiwania się bronią dla 24 pracowników oświaty.

Strzelanina w Newtown sprawiła, że na nowo rozgorzała debata na temat posiadania broni palnej w Stanach Zjednoczonych - prawa gwarantowanego drugą poprawką do konstytucji. Tymczasem sondaż opublikowany wczoraj przez dziennik _ USA Today _ wskazał, że 58 proc. Amerykanów chciałoby zaostrzenia prawa regulującego sprzedaż broni palnej; w październiku 2011 roku było to jedynie 43 proc. ankietowanych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w prawie po masakrze w Newtown? W administracji prezydenta Baracka Obamy trwa dyskusja dotycząca ustaw w sprawie dostępności broni palnej.
"Stany Zjednoczone mają poważny obowiązek" Barack Obama opowiedział się za kontrolą posiadania broni przez Amerykanów.
Obama bliski łez. Tak mówił o ofiarach masakry Barack Obama przekazał rodzinom ofiar masakry w Newtown słowa wsparcia i współczucia ze strony całego narodu amerykańskiego.
Tagi: strzelanina w newtown, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz