Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO traci poparcie. Tylko 20 procent dla partii Tuska w sondażu "Homo Homini"

0
Podziel się:

W porównaniu z wynikami poprzedniego badania, rządząca partia straciła aż cztery punkty procentowe.

PO traci poparcie. Tylko 20 procent dla partii Tuska w sondażu "Homo Homini"
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
bEUTfgrp

Gdyby teraz zorganizowane zostały wybory, rządząca partia mogłaby liczyć tylko na 20 procent poparcia. To o cztery punkty procentowe mniej, niż w poprzednim badaniu - wynika z sondażu dla _ Rzeczpospolitej _.

Najwięcej, bo aż 31 procent, zdobyło PiS. Podobnie jak PO poparcie dla tej partii się zmniejszyło, ale tylko o jeden procent. Na dalszych miejscach sondażu znalazły się SLD z 15-procentowym poparciem oraz PSL, które poparłoby dziś 5 procent głosujących. Tylko te cztery partie przekroczyłyby próg wyborczy i zasiadłyby w Sejmie.

Pytana o przyczyny malejącego poparcia dla PO posłanka partii Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że nie jest to raczej związane z niedawnym odejściem Jarosława Gowina. Źródła braku popularności upatruje za to w trwających właśnie protestach związkowców.

bEUTfgrr

Dziennik przypomina, że w tym roku PO straciło już co trzeciego potencjalnego wyborcę.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Podkarpaciu: Miażdżąca wygrana... Najbardziej zacięta walka toczyła się między politykami PiS, PO i Solidarnej Polski. Pupa: - _ idziemy po władzę w całej Polsce _.
Wybory w PO to zwycięstwo Gowina? 20 procent dla głównego adwersarza w partii to porażka Donalda Tuska - uważa ekspert marketingu politycznego.
Kto dzisiaj wygrałby wybory parlamentarne? W sierpniu zamiar głosowania na PiS zadeklarowało 29 proc. osób, które wyraziły chęć wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych; na PO zagłosowałoby 25 proc - wynika z sondażu TNS.
bEUTfgrS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)