Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"PO rządzi jak na stoliku u kataryniarza"

0
Podziel się

Według wicemarszałka Wenderlicha (SLD) - Platforma obiecuje, a nie pracuje.

"PO rządzi jak na stoliku u kataryniarza"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhbxPiZ

Klub SLD krytykuje ofensywę legislacyjną rządu. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich zwrócił uwagę, że w 2009 r. rząd skierował do Sejmu 46 projektów ustaw, a w ubiegłym roku, gdy premier zapowiedział ofensywę legislacyjną, projektów tych było 17. - _ PO obiecuje, ale nie spełnia _ - ocenił Wenderlich.

Wenderlich zwołał specjalną konferencję prasową przed sejmowym gabinetem premiera. Przypomniał, że jesienią ubiegłego roku Donald Tusk zapowiadał, że do końca roku będzie co posiedzenie Sejmu urzędował w swym gabinecie na Wiejskiej. - _ Przyjęliśmy to z uznaniem, ale premiera później już tutaj nie widywaliśmy. Wielokrotnie przychodziliśmy z prośbą, żeby coś przekazać, zapytać o tę ofensywę i nie było kogo pytać _ - zaznaczył Wenderlich.

Wicemarszałek przedstawił zestawienie projektów ustaw skierowanych do Sejmu przez rząd w roku ubiegłym i przed dwoma laty. Według niego, jesienią 2009 roku, _ kiedy premier nie mówił o żadnej ofensywie legislacyjnej, bez zapowiedzi, bez takiego naprężania muskułów i piersi _, rząd skierował do Sejmu 13 projektów uchwał i 33 nowelizacje.

bEhbxPjb

- _ I kiedy rok później, w 2010 roku powiedział, że teraz będzie już ofensywa taka, która wymaga tego, żeby on już nieustannie siedział w Sejmie i dopilnowywał wszystkiego, i tych ustaw miało być zatrzęsienie, pojawiło się ledwie 9 projektów nowych ustaw i 8 nowelizacji ustaw, czyli razem tych projektów 17 _ - wyliczał Wenderlich. Dodał, że rok wcześniej było to 46 projektów bez ofensywy. Jak zaznaczył, z tych 17 projektów przez Sejm uchwalonych zostało _ tylko kilka _.

- _ Jeśli ofensywa ma wyglądać tak, że w jej wyniku pomniejsza się dorobek, a nie zwiększa, to czegoś nie rozumiemy. Myślę, że i sam premier, nawet jeśli rozumie słowo ofensywa, nie starczyło siły, nie starczyło zapału, nie starczyło konceptu, żeby tę obietnicę spełnić. Jak wiele innych, ofensywa legislacyjna nie została spełniona _ - ocenił wicemarszałek Sejmu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t127405.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gras;obiecywalismy;jak;byl;cud;teraz;jest;kryzys,27,0,743963.html) Graś: Obiecywaliśmy jak był cud. Teraz jest kryzys
Wenderlich skrytykował też plany legislacyjne rządu na ten rok. Jak mówił, do Sejmu, do końca tej kadencji, powinno trafić około 100 rządowych projektów ustaw, tymczasem - jak zauważył - ma być ich tylko 25.

We wtorek kancelaria premiera opublikowała plan legislacyjny rządu na 2011 rok, który zawiera listę 96 projektów ustaw i 41 założeń do projektów ustaw. Premier Donald Tusk zwrócił się do ministrów swojego gabinetu, aby wytypowali i skoncentrowali się na kilku najważniejszych projektach - w ten sposób powstała lista priorytetów - 36 priorytetowych projektów ustaw i 25 założeń do projektów ustaw.

bEhbxPjh

- _ Takie rządzenie państwem, żeby traktować ustawy legislacyjne w taki sposób, że daje się do wylosowania papudze, jak na stoliku u kataryniarza, nie jest to dobry pomysł. Ciekawi jesteśmy, według jakiego trybu i systemu maszyny losującej, zachęceni przez premiera ministrowie będą losować akty prawne, które przekazane zostaną do Sejmu _ - dodał Wenderlich.

- _ Platforma obiecuje, a nie pracuje. Platforma mówi, że coś będzie, a później tego nie ma. Platforma obiecywalska, a nie spełnialska _ - ironizował wicemarszałek Sejmu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;ofensywy;legislacyjnej;liczy;sie;jakosc;nie;ilosc,152,0,775576.html) Koniec ofensywy legislacyjnej? "Liczy się jakość, nie ilość" Ministrowie zapewniają, że nowe plany prac rządu nie oznaczają rezygnacji z reform.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t97449.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/schetyna;i;tusk;ustala;dzis;porzadek;ofensywy;ustawowej,89,0,716377.html) Schetyna i Tusk ustalą dziś porządek ofensywy ustawowej Marszałek chce jak najszybszego ograniczenia biurokracji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rzad;coraz;lepiej;radzi;sobie;z;ustawami,83,0,770899.html) Rząd coraz lepiej radzi sobie z ustawami Najlepiej wypada Ministerstwo Zdrowia. Najmniejszą skuteczność ma resort sprawiedliwości.
bEhbxPjC
kraj
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)