Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.06.2013 09:13

PO przekonana o zwycięstwie w Elblągu

Grupiński liczy, że kandydatka PO zdobędzie poparcie pozostałych ugrupowań, których kandydaci nie weszli do drugiej tury

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)
Kandydatka PO na prezydenta <br/>Elbląga - Elżbieta Gelert

Szef klubu PO Rafał Grupiński komentował wyniki przedterminowego głosowania w mieście. Wygrał je kandydat PiS, który zdobył ponad 30 procent głosów, o 10 punktów procentowych mniej dostała kandydatka PO. Nie mniej PO przekonana jest o wygranej w II turze w wyborach na prezydent Elbląga.

Grupiński liczy, że kandydatka PO zdobędzie poparcie pozostałych ugrupowań, których kandydaci nie weszli do drugiej tury. Jak podkreśla, istnieje rezerwuar 70 procent głosujących, którzy nie poparli kandydata PiS. _ - Jesteśmy w stanie wygrać II turę, potrzebna jest tylko mobilizacja przez najbliższe dwa tygodnie _ - mówi Grupiński. Liczy też, że uda się odtworzyć poprzednią koalicję w Radzie Miasta, która do referendum rządziła Elblągiem.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/101/124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/platforma;tonie;a;to;ja;dobije,153,0,1317785.html) *Platforma tonie, a to ją dobije * O tym dlaczego partia Donalda Tuska skończy na śmietniku - pisze Andrzej Zwoliński.

Według pełnych danych przedstawionych przez Miejską Komisję Wyborczą, kandydat PiS na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk zdobył blisko 32 procent poparcia. W II turze zmierzy się z kandydatką PO Elżbietą Gelert, na którą zagłosowało 21,25 procent głosów. Na kolejnych miejscach znaleźli się przedstawiciele PSL Witold Wróblewski - 17 procent i Janusz Nowak z SLD, którego poparło blisko 11 procent wyborów. Pozostali kandydaci otrzymali poniżej 10 procent głosów.

W Radzie Miasta znajdą się przedstawiciele tylko czterech ugrupowań. PiS ma 10 mandatów, PO - 7, SLD - 5, a komitet Witolda Wróblewskiego - 3 mandaty. O 25 mandatów w elbląskiej Radzie Miasta ubiegało się prawie 500 osób z 11 komitetów wyborczych, w tym z Ruchu Palikota czy z koalicji PJN-KNP. Poprzednie władze miasta - Grzegorz Nowaczyk z PO oraz Rada Miasta - zostali odwołani w referendum.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/m204085.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory;w;elblagu;po;tez;w;defensywie,66,0,1331010.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szykuje się poważny cios w rząd Tuska Partia Jarosława Kaczyńskiego może wygrać wybory do rady miasta, a jej kandydat na prezydenta Jerzy Wilk może liczyć na najwięcej głosów - 26 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/m201836.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tego;nie;bylo;od;lat;pis;nokautuje;platforme,20,0,1317652.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tego nie było od lat. PiS nokautuje Platformę Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzęń, partia Jarosława Kaczyńskiego jest liderem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/m255295.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sondaz;tns;polska;takze;pograza;po;pis;ma;szanse;wygrac;wybory,136,0,1309576.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kolejny sondaż pogrąża Platformę Obywatelską Poniżej progu wyborczego znalazłyby się PSL, Solidarna Polska oraz Nowa Prawica.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz